Polícia ukončila vyšetrovanie prípadu skorumpovaného starostu

Polícia ukončila vyšetrovanie prípadu skorumpovaného starostu
Zdroj foto: ČTK
Polícia už ukončila vyšetrovanie prípadu korupcie starostu jednej z bratislavských mestských častí Milana J. Uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Prokurátor študuje spis

„V predmetnej trestnej veci vyšetrovateľ Národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru ukončil vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky s návrhom na podanie obžaloby,“ povedal Wäldl. Prokurátor ešte vo veci nerozhodol, zatiaľ študuje spis.

Policajný prezident Tibor Gašpar v marci minulého roka informoval, že vyšetrovateľ obvinil tri fyzické osoby a jednu právnickú osobu z prečinu nepriamej korupcie, medzi nimi vtedy aj 44-ročného starostu jednej z bratislavských mestských častí Milana J. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody až do dvoch rokov.

Prisľúbil úplatok 5000 eur

Podľa polície mal Milan J. ako sprostredkovateľ 27. januára minulého roka kontaktovať zamestnanca Okresného úradu v Bratislave, odboru starostlivosti o životné prostredie. V rozhovore mu mal prisľúbiť úplatok 5000 eur za to, aby vyhovel alebo zabezpečil vydanie súhlasného stanoviska tohto úradu k zhodnocovaniu odpadov mobilným zariadením jednou konkrétnou spoločnosťou.

Ďalšie stretnutie sa malo uskutočniť 9. februára, na ktorom mal Milan J. opätovne zopakovať ponuku 5000-eurového úplatku pre zamestnanca, ak vyhovie bezproblémovému schváleniu agendy, ktorú predložila spoločnosť. Išlo o prvý príklad, keď polícia aplikovala inštitút trestnej zodpovednosti právnických osôb v oblasti boja proti korupcii a vzniesla obvinenie aj voči právnickej osobe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá