Silné zemetrasenie v Mexiku poškodilo budovy a vyhnalo ľudí do ulíc

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,2 zasiahlo mexický štát Oaxaca na juhozápade krajiny. Jeho epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Pinotepa de Don Luis, pričom hypocentrum - ohnisko zemetrasenia - bolo v hĺbke 24,6 kilometra pod zemským povrchom. Po ňom nasledovalo ďalšie, ktoré malo silu skoro šesť stupňov. Desiatky budov ostali zničené a bez dodávok elektriny sú tisíce ľudí.

Informoval o tom spravodajský portál stanice BBC s odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS. Záchvevy cítili aj obyvatelia hlavného mesta Mexiko, ktoré je od danej oblasti vzdialené približne 350 kilometrov. Tisícky ľudí tu v panike vybiehali z budov a doprava sa zastavila na niekoľko minút. V štáte Oaxaca živel poškodil niekoľko budov, obete na životoch ani zranenia však bezprostredne úrady nehlásili.

Výstraha bola vyhlásená celkovo v piatich mexických štátoch s tým, aby sa ľudia zdržiavali mimo budov. Pacifické centrum pre cunami oznámilo, že príboj ničivých vĺn nehrozí. Minulý rok v septembri pripravili dve zemetrasenia v Mexiku o život stovky ľudí. Krajina leží v jednom zo seizmicky najaktívnejších regiónov sveta; na vrchole troch tektonických platní - Severoamerickej, Kokosovej a Tichomorskej.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá