Polícia ukončila vyšetrovanie, Bašternáka navrhli obžalovať

TA3 SITA
16.2.2018 13:24

Polícia uzavrela daňovú kauzu podnikateľa Ladislava Bašternáka návrhom na podanie obžaloby.

Polícia ukončila vyšetrovanie, Bašternáka navrhli obžalovať
SITA

Informujú o tom aktuality.sk s tým, že informáciu potvrdil zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. Oficiálne zdroje podľa portálu v tejto veci informujú striedmo. „Vyšetrovanie predmetnej trestnej veci bolo vyšetrovateľom Policajného zboru ukončené začiatkom tohto týždňa a spis bol zaslaný dozorovému prokurátorovi na ďalšie konanie,“ uviedol pre portál hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Policajný prezident Tibor Gašpar už koncom minulého roka avizoval, že daňová kauza Ladislava Bašternáka sa skončí práve návrhom na podanie obžaloby. Podnikateľ, v ktorého rezidencii Bonaparte býva predseda vlády Robert Fico, je obvinený zo zločinu neodvedenia dane a poistného. Pred niekoľkými dňami zároveň na daňovom úrade zaplatil necelé dva milióny eur, aby sa podľa portálu mohol pokúsiť uplatniť si inštitút účinnej ľútosti a zaručiť si tak beztrestnosť pre tento skutok.

Spis teraz spolu s potvrdením z daňového úradu poputuje na stôl dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Ten zváži, či má Bašternák na účinnú ľútosť právo. Ústavný súd totiž vlani v lete rozhodol v podobnom prípade, že na nadmerné odpočty DPH, ktoré si podnikateľ od štátu vypýtal a dostal, sa účinná ľútosť nevzťahuje. Tento názor prevláda aj medzi prokurátormi, dodáva portál.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok