Firma takisto umožňuje zákazníkom odstúpiť od zmluvy do 14 dní od jej podpisu. Spotrebitelia však zmluvy podpisovali pred 3 až 6 mesiacmi. "Je zrejmé, že ich tvrdenia sú účelovo ovplyvnené pravdepodobne samotným spotrebiteľským združením alebo bývalými energetickými monopolmi," informovala výkonná riaditeľka spoločnosti Žanet Müllerová.
Konanie a vyjadrovanie predsedníčky Združenia na ochranu práv spotrebiteľov OMBUDSPOT a poslankyne NR SR Heleny Mezenskej (OĽaNO) k údajným nekalým praktikám považuje Müllerová za manipulatívne a nepodložené faktami. Mezenská tvrdí, že na základe vyjadrení postihnutých spotrebiteľov boli zmluvy podpísané pod vplyvom nekalých marketingových praktík. "Podnecovaním fám o nekorektnom získavaní zákazníkov našou spoločnosťou vyvoláva OMBUDSPOT v našich, najmä starších zákazníkoch, pocity obáv, strachu a zneistenia," vyhlásila Müllerová.
Energetické Centrum plánuje podniknúť príslušné právne kroky, ktoré budú viesť k ochrane dobrého mena spoločnosti. Podľa Müllerovej chce totiž spoločnosť podnikať v oblasti dodávok elektrickej energie a plynu korektným spôsobom.
Mezenská podala podnety v tejto veci na Štátnu energetickú inšpekciu a Slovenskú obchodnú inšpekciu (SOI). Takisto rokovala aj s predstaviteľmi Ústredného inšpektorátu SOI a oslovila aj Komisiu na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách a nekalých obchodných praktík pri Ministerstve spravodlivosti (MS) SR. Od inštitúcií dostala odporúčanie obrátiť sa na súd a domáhať sa zrušenia zmlúv.
Energetické centrum zavádzanie odmieta, zákazníci zmluvy potvrdili

Spoločnosť Energetické Centrum odmietla, že pri podpise nových zmlúv na dodávku energií zavádzala spotrebiteľov. Drvivá väčšina zákazníkov totiž podľa spoločnosti v telefonickom hovore potvrdila zrozumiteľnosť zmeny dodávateľa a zmluvných podmienok.