Údajného nitrianskeho bossa Ferusa oslobodili spod obžaloby

Údajného nitrianskeho bossa Ferusa oslobodili spod obžaloby
Zdroj foto: TASR/Branislav Račko
Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici v stredu oslobodil spod obžaloby Ľuboša Ferusa, považovaného za bosa nitrianskeho podsvetia a ďalšieho obžalovaného Milana K. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, odvolal sa prokurátor.

"Podľa môjho názoru sa nemenila dôkazná situácia, svedkovia odpovedali aj po vrátení najvyšším súdom takisto a usvedčujú oboch zo žalovaných skutkov," uviedol prokurátor po vyhlásení rozsudku pre médiá. Podľa jeho názoru "len na základe toho, že niekto dostal zmiernenie trestu za to, že usvedčuje ostatných páchateľov, nemôžeme a priori jeho výpoveď považovať za nepravdivú".

Naopak, obhajoba vyjadrila s rozhodnutím ŠTS spokojnosť. "Mrzí ma, že trvalo trochu dlho dočkať sa spravodlivosti. Bez ohľadu na to sa domnievam, že ŠTS nemal inú možnosť, ako oslobodiť môjho klienta aj druhého obžalovaného spod obžaloby," uviedol právny zástupca Milana K. Viktor Kožiak. Ako dodal, na Slovensku by sa mala skončiť doba, keď sa získavajú miernejšie tresty za svedectvá, ktoré nemusia byť pravdivé. Ľuboša Ferusa prokurátor obžaloval z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá