Babiš prehral súd o zväzkoch ŠtB. Budem sa súdiť ďalej, sľubuje

Aktualizované:
Krajský súd v Bratislave zamietol žalobu Andreja Babiša na Ústav pamäti národa. Znamená to, že neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že je neoprávnene vedený ako agent komunistickej štátnej bezpečnosti. Babiš naďalej odmieta, že by rozviedčikom ŠtB.

Podľa facebookovej stránky advokátskej kancelárie sa tak končí spor, ktorý trval od roku 2012. Ústavný súd minulý rok zrušil právoplatné rozhodnutie slovenského najvyššieho i krajského súdu, že Babiš je v archívnych zväzkoch niekdajšej československej tajnej polície vedený ako jej agent neoprávnene. Zvrátil tak predošlé rozhodnutia súdov v tejto veci. O rozhodnutí KS v Bratislave ako prvý informoval portál sme.sk.

Premiér v demisii Babiš trvá na tom, že bol v spisoch komunistickej ŠtB vedený neoprávnene. Tvrdí to aj napriek tomu, že Krajský súd v Bratislave v utorok rozhodol o opaku, píše spravodajský portál Novinky.cz.     

"Moji právnici hovoria, že budú žalovať ministerstvo vnútra (SR), SIS-ku a možno pôjdeme na Európsky súd pre ľudské práva. Tak nehovorte, že som definitívne prehral," vyhlásil český premiér. "Napíšte, že je to len dôsledok rozhodnutia Ústavného súdu a že sa budeme súdiť ďalej. Nikdy som nič nepodpísal a nikdy som nespolupracoval," reagoval Babiš pre Novinky.cz. "Ústavný súd to rozhodol veľmi podivne, budeme sa súdiť ďalej. Pravda je na mojej strane," dodal.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá