Vedenie NBA zrušilo prvé dva týždne základnej časti

TASR
11.10.2011 06:55

Vedenie zámorskej basketbalovej NBA zrušilo prvé dva týždne základnej časti, ktorá mala odštartovať 1. novembra. Majitelia klubov sa totiž v stanovenom termíne nedohodli s hráčskou úniou na znení novej kolektívnej zmluvy.

Vedenie NBA zrušilo prvé dva týždne základnej časti

Rozhodnutie zrušiť úvod nového ročníka súťaže v pondelok oznámil komisár NBA David Stern.

"Napriek veľkému úsiliu sa nám nepodarilo dospieť k dohode s hráčskou úniou," povedal Sternov zástupca Adam Silver. Prezidenta hráčskej únie Dereka Fishera z Los Angeles Lakers rozhodnutie neprekvapilo. "Som presvedčený o tom, že k rokovaniam sme pristupovali maximálne férovo a ústretovo. Očakávali sme, že ak nedospejeme k dohode, sezóna sa 1. novembra nezačne," povedal Fisher, ktorého tím mal v úvodný deň základnej časti privítať na domácej palubovke v Staples Center Oklahomu City. Šlágrom mal byť duel medzi úradujúcimi šampiónmi hráčmi Dallasu Mavericks a Chicagom Bulls.

Jablkom sváru pri rokovaniach bolo prerozdelenie príjmov. Hráči v minulej sezóne získali z celkového balíka 57 percent, pričom vyjadrili ochotu okresať toto číslo o štyri percentá. Majiteľom klubov, ktorí tvrdia, že vlani prišla súťaž o 300 miliónov dolárov, sa však tento ústupok málil. Pôvodne žiadali zníženie na úroveň približne 45 percent, neskôr navrhli rovnomerné prerozdelenie ziskov, ale hráči trvali na minimálne 53 percentách.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok