Nová autobusová linka uľahčí turistom cestu na Kamzík

Bratislavčania sa dostanú na Kamzík už aj autobusom. Mesto chce odľahčiť obľúbenú víkendovú lokalitu najmä rodín s deťmi od áut. Spoj premáva z Koliby zatiaľ len počas voľných dní. Novú linku už využili aj prví cestujúci.

Bratislavskú Kolibu a Kamzík spája nová autobusová linka 144. Bude premávať počas víkendov a prázdnin priamo k televíznemu vysielaču. Linka pre verejnosť bude jazdiť z obratiska trolejbusov na Kolibe. V križovatke na Kamzík bude zase zriadené výstupište a nástupište.

Hlavné mesto chce týmto krokom uľahčiť cestujúcim prepravu k televíznemu vysielaču. "Zároveň tiež veríme, že oslovíme aj vodičov individuálnej dopravy, ktorí nechajú svoje autá doma a do prírody sa prepravia MHD,"povedal na krátkom tlačovom brífingu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Autobusy budú premávať počas víkendov a prázdnin v čase od 9.00 do 17.00 h. Odchody zo zastávky Koliba - obratisko trolejbusov - budú v 30-minútových intervaloch. Linka 144 je momentálne v trojmesačnej skúšobnej prevádzke, počas nej sa bude vyhodnocovať obsaditeľnosť. Ak bude o spoj záujem, môže premávať aj v kratších časových intervaloch, pripustil generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban. Na Cvičnej lúke na Kolibe by časom malo pribudnúť detské ihrisko či verejné toalety.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá