V Mexiku sa začali evakuácie pred hurikánom Jova

V Mexiku sa začali evakuácie pred hurikánom Jova
Zdroj foto:
Mexické úrady v noci nadnes nariadili evakuáciu viac ako 500 rodín pred blížiacim sa hurikánom Jova, ktorý sprevádza vietor o rýchlosti 205 kilometrov za hodinu a ktorý má dnes miestneho času udrieť na centrálnu časť tichomorského pobrežia krajiny.

Evakuovaní majú k dispozícii 27 úkrytov, povedal generálny tajomník mesta Cihuatlán, Fermín Ávalos Zamora. "Ten kto nechce odísť, bude musieť podpísať vyhlásenie, že zostáva na vlastné riziko. Skutočne dúfame, že všetci odídu - ak nie do úkrytov, tak k rodinám alebo priateľom. Všetci vedia, že tento hurikán smeruje priamo na nás a je veľmi nebezpečný," dodal.

Civilná ochrana štátu Jalisco vrtuľníkmi oblietava izolované pobrežné a horské usadlosti, aby ich varovala pred hurikánom.

Jova sa k pobrežiu Mexika približuje rýchlosťou 11 kilometrov za hodinu. Podľa amerického Národného centra pre hurikány (NHC) by pred zásahom pobrežia mohol zosilnieť na hurikán štvrtej kategórie. NHC varovalo pred nebezpečnými nárazmi vetra, silným dažďom a rizikom život ohrozujúcich záplav a vĺn.
Za hurikánom Jova sa k pobrežiu Mexika približuje ďalšia tropická búrka Irwin, tá by však podľa NHC mala zoslabnúť na tropickú tlakovú níž.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá