Chcem takú prehliadku, akú mali vo Francúzsku, prikázal Trump

Americký prezident Donald Trump, ktorý bol údajne uchvátený vlaňajšou vojenskou prehliadkou v Paríži v Deň dobytia Bastily, nariadil Pentagónu, aby zorganizoval vlastnú, americkú vojenskú prehliadku. Správu v utorok potvrdil Biely dom.

"Prezident Trump je neuveriteľne nápomocný úžasným príslušníkom americkej armády, ktorí každý deň riskujú svoje životy, aby bola naša krajina stále bezpečná," uviedla hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová.

"Prezident požiadal ministerstvo obrany (Pentagón), aby preskúmalo možnosť zorganizovať takú oslavu, na ktorej by mohli prejaviť svoju vďaku všetci Američania," dodala hovorkyňa. Denník Washington Post ako prvý informoval o plánovaní prehliadky a napísal, že Trump sa 18. januára v Pentagóne stretol s najvyššie postavenými generálmi, aby s nimi udalosť prediskutoval.

"Príkaz na zorganizovanie pochodu znel: Chcem takú prehliadku, akú mali vo Francúzsku," uviedol denník, ktorý pri tom citoval anonymného predstaviteľa americkej armády. Deň dobytia Bastily pripadá na 14. júla. Vojenská prehliadka na parížskych Elyzejských poliach, ohňostroje, bály, bankety, pikniky a ľudová veselica - to všetko sú charakteristické znaky francúzskeho štátneho sviatku.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá