V Austrálii sa začalo obdobie horúčav. V západnej časti Nového Južného Walesu a v severnej Viktórii namerali 45 stupňov. V Sydney zaznamenali aj najteplejšiu noc v histórii merania.


Viac
k Téme
Pre klimatické zmeny prišla austrálska bariéra o viac ako polovicu koralov
Veľká koralová bariéra v Austrálii prišla za posledných 30 rokov o viac ako polovicu koralov. Vo svojej najnovšej štúdii to uvádzajú austrálski vedci. Dôvodom je podľa nich to, že morská voda sa v dôsledku klimatických zmien stále otepľuje a tým ničí tieto útesy. Aj keď štúdia mapuje stav koralov len do roku 2017, podľa najnovších zistení došlo k masívnej redukcii koralov najmä počas tohto leta. To bolo totiž mimoriadne horúce.
Najnovšie: Zahraničie
TOP videá
na stránke ta3.com
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3