Faktúry za lety posielal rezort priamo firme Kiskovcov, tvrdí Kaliňák

Faktúry za lety posielal rezort priamo firme Kiskovcov, tvrdí Kaliňák
Zdroj foto: SITA/Jozef Jakubčo
Faktúry za súkromné lety prezidenta Andreja Kisku neposielal rezort vnútra prezidentskej kancelárii, ale rodinnej firme Kiskovcov KTAG. Novinárom to na pôde parlamentu povedal minister vnútra Robert Kaliňák s tým, že zasielať ich do prezidentskej kancelárie by nemalo zmysel, pretože by ich uhradil opätovne štát.

"Sú stornované v tejto chvíli, ale ak je záujem, tak ich znovu vystavíme," uviedol s tým, že ak niekto lieta za štátne peniaze na súkromné účely, mal by náklady uhradiť. Tak to podľa Kaliňáka napríklad urobil predseda vlády pri súkromných letoch vrtuľníkom. Rezort však podľa ministra prezidentovi prestal vystavovať faktúry, pretože ich neplatil. Rezort pritom podľa ministra nie je podnik alebo podnikateľský subjekt, aby stornované dokumenty archivoval. "Môžeme ich však vystaviť nanovo, aj so spätnou platnosťou," dodal.

Poslanci Národnej rady SR v apríli minulého roka schválili uznesenie, v ktorom žiadajú prezidenta Kisku, aby lietadlá leteckého útvaru ministerstva vnútra využíval iba na cesty súvisiace s výkonom jeho ústavnej funkcie. Predseda vlády Robert Fico neskôr avizoval, že prezidentovi za súkromné lety vláda zašle faktúry. Niektoré médiá následne žiadali zverejnenie faktúr, rezort vnútra však argumentoval ich stornovaním.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá