Focus: Do parlamentu osem strán, Most-Híd tesne nad 5 percentami

Aktualizované:
Ak by sa parlamentné voľby konali v januári, do parlamentu by sa dostalo osem strán. Víťazom by bola strana Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, zvíťazila by strana SMER-SD so ziskom 25,5 percenta hlasov. Získala by tak 43 poslaneckých mandátov. Na druhom mieste by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 13,1 percenta voličských hlasov (22 mandátov) a tretie by bolo hnutie OĽANO-NOVA so ziskom 11,4 percenta hlasov (19 poslancov). Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS od 23. do 28. januára na vzorke 1 012 respondentov. Odpovedali na otázku: "Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár by získalo deväť percent hlasov a 15 mandátov. SNS by volilo 8,6 percenta opýtaných (15 poslancov). Strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) by získala 14 mandátov pri zisku 8,1 percenta hlasov. Nasleduje Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) zo ziskom 7,4 percenta voličských hlasov (12 mandátov) a Most-Híd so ziskom 5,7 percenta (10 mandátov). Parlamentné kreslá by nezískala Strana maďarskej komunity (SMK-MKP) s podporou 3,9 percenta opýtaných ani Progresívne Slovensko so ziskom 1,9 percenta. Voliť by išlo 67,8 percenta rozhodnutých voličov. Nerozhodnutých bolo 11,7 percenta respondentov a voliť by nešlo 20,5 percenta opýtaných.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá