Poslanci BSK rozhodli o sume, s ktorou bude kraj hospodáriť

Poslanci BSK rozhodli o sume, s ktorou bude kraj hospodáriť
Zdroj foto: TASR
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude v roku 2018 hospodáriť so sumou viac ako 184 miliónov eur. Rozhodli o tom na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva krajskí poslanci. Za navrhovaný rozpočet z prítomných 48 poslancov hlasovalo 46, jeden sa zdržal a jeden nehlasoval.

Podľa viacerých poslancov rozpočet spĺňa všetky zákonné kritériá, bol urobený nad rámec toho, čo predpisuje zákon, je konzervatívny, ale aj transparentnejší. Poslanec Ján Buocik, ktorý bol zvolený za mestskú časť Bratislava - Ružinov, vyzdvihol, že rozpočet počíta aj s rekonštrukciami a opravami ružinovských škôl, napríklad viac ako milión eur pôjde pre strednú školu na Drieňovej ulici, kde budú rekonštruovať bazén.

Z rozpočtu BSK pôjde tento rok najviac peňazí do oblasti vzdelávania a školstva, kde je vyčlenených viac ako 58 miliónov eur. Kraj z týchto peňazí plánuje podporiť napríklad odborné vzdelávanie či školské stravovanie a ubytovanie. Taktiež chce počas roka robiť na viacerých školách rôzne rekonštrukcie a opravy. Väčšiu sumu, vyše 27 miliónov eur, chce kraj dať aj na sociálnu oblasť a viac ako 17 miliónov eur pôjde na dopravu.

Podľa predsedu BSK Juraja Drobu je rozpočet priekopníkom v transparentnosti a prehľadnosti. “Myslím si, že v samosprávnej politike taký rozpočet ešte predložený nebol, je prehľadný a jednotlivé položky boli oproti minulosti upratané,“ uviedol na margo schváleného rozpočtu Droba.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá