V Dunaji našli telo Kaddáfího premiéra a ministra pre ropu

30.4.2012 08:32

Mŕtve telo bývalého líbyjského ministra pre ropu objavili v nedeľu ráno vo Viedni v rieke Dunaj. Viedenská polícia predpokladá, že Šukrimu Ghanimovi prišlo zle a spadol do rieky.

V Dunaji našli telo Kaddáfího premiéra a ministra pre ropu
Foto: CTK

Mŕtve telo bývalého líbyjského ministra pre ropu objavili v nedeľu ráno vo Viedni v rieke Dunaj. Potvrdila to viedenská polícia s tým, že na tele Šukriho Ghanima nie sú viditeľné žiadne známky násilia, viac však odhalí až nariadená pitva. Polícia predpokladá, že Ghanimovi prišlo zle a spadol do rieky. Jeho pohreb by sa údajne mal konať v rodnej Líbyi.

Šesťdesiatdeväťročný Ghanim dlhé roky pracoval pre zabitého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. Ten ho v roku 2003 vymenoval za svojho premiéra a neskôr dostal na starosť rezort ropného priemyslu a postavil sa na čelo národného ropného podniku. Niekoľko týždňov po vypuknutí povstania proti Kaddáfího režimu krajinu opustil a presunul sa až do Viedne. Tú poznal zo stretnutí ministrov členských krajín Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), v rámci ktorej pôsobil ešte pred vstupom do líbyjskej vlády.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok