Dakar sa pre Štefana Svitka nezačal optimálne, vedie Španiel Borta

7.1.2018 22:18

Nedeľňajšiu druhú etapu 40. ročníka Rely Dakar v kategórii motocyklov vyhral Španiel Joan Barreda Bort na Honde časom 2:56:44 h. Slovenský pretekár Štefan Svitko obsadil 17. miesto s mankom 13:36 minút na víťaza.

V nedeľu bola na programe 2. etapa so štartom a cieľom v peruánskom Piscu s meraným úsekom 267 km. Druhé miesto obsadil Francúz Adrien van Beveren so stratou 2:54 min a tretí skončil Rakúšan Matthias Walkner, ktorý zaostal o 4 minúty a 24 sekúnd.

Barreda Bort sa vďaka triumfu dostal na čelo priebežného poradia, pred van Beverenom má náskok 2:30 min. Svitko, ktorý je jediný slovenský reprezentant na tohtoročnom Dakare, figuruje na 17. priečke so stratou 16:43 min.

V súťaži automobilov vyhrali etapu Francúzi Cyril Despres s Davidom Casterom na Peugeote časom 2:56:51 h. Na druhom mieste prišla francúzska posádka Stephane Peterhansel a Jean Paul Cottret (Peugeot) s mankom 48 s, tretí bol ich krajan Sebastien Loeb s Monačanom Danielom Elenom (Peugeot) so stratou 3:08 min. Celkovo vedú Despres s Casterom.