Tipsport liga: Dukle chýba už len bod na návrat do čela tabuľky

TA3
6.1.2018 19:32

Hokejisti Dukly Trenčín prišli v 33. kole o vedúcu pozíciu Tipsport ligy, ale len o skóre za Banskou Bystricou. Návrat na prvé miesto tak mohol byť veľmi rýchly, keď podmienkou bol zisk troch bodov v zápase s Novými Zámkami.

Banskobystričania si napokon prvé miesto udržali aj vďaka ďalšej gólovej kanonáde. Streleckú potenciu baranov tentoraz neustál nováčik z Detvy, ktorý už v prvej tretine inkasoval päť gólov.

Nitrania pustili z rúk trojgólový náskok. Košičania zachránili naoko stratený zápas, napriek tomu prehrali. V súboji o 4. miesto tabuľky si súperi body delili.

Zvolenčania sa rehabilitovali za predchádzajúci výbuch v derby s Banskou Bystricou. Na ľade Žiliny zvíťazili 3:0. Všetky góly padli v záverečnej tretine.

Poprad narazil v úvode nového roka na najslabších účastníkov súťaže a v oboch prípadoch uspel. Tri body z Detvy potvrdil doma v súboji s predposledným Liptovským Mikulášom.