Corgoň liga - Dunajská Streda - Košice 2:0

27.4.2012 19:42

Ani letné počasie neprilákalo divákov na súboj najslabších tímov jari a tie v prvom polčase ponúkli poloprázdnym tribúnam futbalový odvar s množstvom nepresností.

Futbal - Corgoň liga - 29. kolo - piatok:

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 2:0 (2:0)
Góly: 4. Delarge, 21. Fodrek, ŽK: 73. Matůš, 86. Hözl - 66. Karaš, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Vindiš, 971 divákov

Zostavy
Dunajská Streda: P. Kučera - Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka - Hözl, Matůš - Kabele, Ayuk (85. Lénárth), Delarge - Fodrek
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (46. Uroš Matič), Djokovič, Redžepi, Sekulič - Gál-Andrezly (88. Hovančík), Isola, K. Kuzma, Viazanko - Karaš (81. Kubík), Škutka

Ani letné počasie neprilákalo divákov na súboj najslabších tímov jari a tie v prvom polčase ponúkli poloprázdnym tribúnam futbalový odvar s množstvom nepresností. O niečo futbalovejší boli domáci, ktorí si vytvorili miernu prevahu. Hneď z prvej akcie sa ujali vedenia, keď Kabele potiahol loptu po pravom krídle, našiel voľného Delarga a Tofiloski v bránke hostí nemal šancu - 1:0. V 13. min sa zastreľoval Fodrek, ktorý priamy kop zo strednej vzdialenosti zatočil k pravej žrdi, ale košický gólman efektne zasiahol. V 21. min však už Tofiloski nemal šancu proti jeho parádnej strele z dobrých 22 m - 2:0. Hostia Pavla Kučeru medzi žrďami domácej bránky v prvom polčase prakticky neohrozili, ich jedinú vážnejšiu akciu zakončil Škutka nepresnou hlavičkou.

Obraz hry sa ani v druhom polčase príliš nezmenil, aj keď hostia mierne zvýšili svoju aktivitu. Akciám na oboch stranách však chýbala presnosť. Snahu mužstvám uprieť nemožno, ale futbalová krása do Dunajskej Stredy nezavítala. Vyzdvihnúť sa dajú iba individuálne akcie, ktoré však hráči zakončovali nepresne. V 47. min Karašov tečovaný pokus z hranice šestnástky prešiel tesne vedľa žrde. V 68. min Kabele svoj pekný individuálny prienik zakončil strelou, ktorá minula bránu. Podobne sa predviedol aj Viazanko, ktorého zakončenie zblokoval Huber na roh. V závere Kučera pekne zasiahol pred Sekuličom, ktorý po centri zostal úplne sám na rohu päťky a v 87. min Škutkova hlavička padla na hornú sieť. Hostia netrafili medzi tri žrde ani raz, kým domáci v prvom polčase dokázali dvakrát rozvlniť sieť na súperovej bránke, a tak si pripísali prvé jarné víťazstvo.