Škoda Cup 2012 - Slováci prehrali s Nórmi po nájazdoch

27.4.2012 19:38

Slovenská hokejová reprezentácia v príprave na majstrovstvá sveta stále čaká na prvé víťazstvo. Tím pod vedením trénera Vladimíra Vůjtka v piatkovom súboji na turnaji Škoda Cup 2012 v Bratislave opäť prehral, tentoraz s Nórskom 4:5 po samostatných nájazdoch.

Slováci v bratislavskej Slovnaft aréne v úvodnej dvadsaťminútovke nepremenili niekoľko šancí, skóre však otvorili Nóri v 7. min, do streleckej listiny sa zapísal Hansen. V druhej časti Nóri viedli už 4:0, ale slovenský tím Starostom a Radivojevičom skorigovali na rozdiel dvoch gólov. Na začiatku III. tretiny pridal ďalší gól J. Mikúš a vyrovnanie zariadil 22 sekúnd pred treťou sirénou Radivojevič. V predĺžení sa nerozhodlo, v nájazdoch boli úspešnejší Nóri, keď rozhodnutie priniesli Skroder a Trygg.

Reprezentácia SR prehrala už v siedmom zápase za sebou, keď predtým nestačila dvakrát na Dánov, Rusov aj Čechov.

Slovensko - Nórsko 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 35. Starosta (Tatar, J. Mikúš), 37. Radivojevič (Sekera), 43. J. Mikúš (Michel Miklík, Tatar), 60. Radivojevič (Michel Miklík, Vydarený) - 7. Hansen (K. A. Olimb, Tollefsen), 30. Skroder (Thoresen, Hansen), 32. Bastiansen (Spets, Kristiansen), 33. Skroder (Thoresen), rozhodujúci sam. nájazd Skroder

Samostatné nájazdy: Šatan nedal, Skroder 0:1, Michel Miklík nedal, Thoresen nedal, Tatar nedal, Trygg 0:2

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Stano, M. Novák, 3129 divákov

Zostavy
Slovensko: Hamerlík - Sekera, Mihálik, M. Hruška, Baranka, Starosta, Vydarený, Kudroč, Sersen - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Šatan, Surový, Bartovič - Michel Miklík, J. Mikúš, Tatar - Dravecký, Cibák, Marcel Haščák

Nórsko: Haugen - Holos, Solberg, Tollefsen, Bonsaksen, Trygg, Kaunismäki, Laumann Ylven, Lokken Ostli - Thoresen, Hansen, Skroder - Kristiansen, Bastiansen, Spets - Martinsen, K. Forsberg, Roymark - K. A. Olimb, Ask, Rosseli Olsen

Slováci začali vlažne a Nóri využili hneď prvú ponúknutú šancu, keď gólmana Hamerlíka spomedzi kruhov prekvapil Hansen. V 11. min mohol v páde vyrovnať Marcel Hossa, ale puk z jeho hokejky skončil na nórskej bránke. Reprezentanti Nórska boli v úvodnej časti nebezpečnejší, aj keď strelecká aktivita bola na strane slovenského mužstva.

Po sérii vylúčení v prvej polovici druhej dvadsaťminútovky udreli opäť Nóri, Thoresen našiel Skrodera a ten opäť spomedzi kruhov prekonal brankára SR. O 77 sekúnd neskôr zvýšil už na 3:0 Bastiansen a o ďalších 64 sekúnd Skroder svojím druhým gólom v zápase upravil už na hrozivých 0:4. Tréner Vůjtek si vybral oddychový čas a to Slovákom pomohlo. V 35. min v presilovke skorigoval obranca Starosta a v 37. min po peknej akcii Sekeru dotlačil puk za Haugenov chrbát Radivojevič.

Tretí gól slovenského mužstva zaznamenal v 43. min Juraj Mikúš, ktorý v prečíslení po spolupráci s Tatarom a Michelom Miklíkom. Slováci sa snažili čo najskôr vyrovnať, ale ich aktivita sa neskončila gólom. Veľkú šancu mal po peknej Draveckého prihrávke Cibák, ale Haugen bol pozorný. Vzápätí nepremenil šancu aj J. Mikúš, no 22 sekúnd pred koncom tretej časti vyrovnal Radivojevič.

V predĺžení mal najväčšiu možnosť rozhodnúť Tatar, ale Haugen pohotovo zasiahol. V nájazdoch o triumfe Nórov rozhodli Skroder a Trygg.

Roy Johansen (tréner Nórska): „Bol to veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Na začiatku sme hrali dobre v obrane. Som sklamaný, že sme za stavu 4:0 nehrali zodpovednejšie a dostali dva góly ešte v druhej časti. Tie naštartovali domácich k vyrovnaniu. Teší ma víťazstvo, ale nie som spokojný s tým, že sme Slovákom dali šancu vrátiť sa do hry."

Miroslav Šatan (útočník SR): „Pocity sú zmiešané. Mali sme diery v defenzíve. Boli tam aj dobré momenty, keď sme dokázali vyrovnať z nepriaznivého stavu. Máme čo zlepšovať.“

Tomáš Tatar (útočník SR): „Nemôže to takto byť, musíme hrať zodpovednejšie a sústrediť sa počas celého duelu. Nemôžeme dostať štyri góly. Najprv sme hrali dobre, ale potom sa súper dostal do šance a my sme akoby spanikárili. Takto to nejde.“

Branko Radivojevič (útočník SR): „Som rád, že sme ukázali charakter a dokázali sa vrátiť do zápasu. K spokojnosti máme ešte ďaleko. Zajtra už musíme hrať celých 60 minút, nie len 45. Takú prípravu, kde sme mali sedem prehier, tu ešte asi nebola. Na druhej strane, boli aj také, keď sme všetko vyhrali a výsledok sa na MS nedostavil. Verím, že tá forma nám príde v pravý čas.“

Vladimír Vůjtek (tréner SR): „Začali sme zle a čakali, čo sa s nami stane. Hrali sme bojazlivo, ale to sa opakuje zápas čo zápas. Tam strácame výhodu domáceho prostredia. V polovici druhej tretiny sme nakopili viac chýb v obrane, ako vo všetkých predchádzajúcich dueloch dokopy. Som rád, že sme nezložili zbrane a stihli vyrovnať. To je pozitívum, no stretnutia musíme začínať úplne inak, lebo budeme mať problémy.“