NHL: Tatarova asistencia nepomohla, Marinčin s prvým bodom

TA3 SITA
19.2.2020 06:24

Tomáš Tatar sa opäť priblížil k svojmu kariérnemu maximu v počte kanadských bodov v NHL. V zápase na ľade Detroitu 29-ročný slovenský krídelník asistoval pri treťom góle Montrealu a hoci jeho tím po dvoch tretinách viedol 3:1, napokon prehral 3:4. Tatar si pripísal 33. asistenciu a 54. bod v sezóne a už len štyri ho delia od vyrovnania osobného rekordu z uplynulej sezóny.

Piata prehra v sérii a najmä na ľade posledného tímu tabuľky naznačuje, že zverenci Clauda Juliena postupne cúvajú z boja o play-off. Dvadsať zápasov pred koncom základnej časti Montreal zaostáva o 10 bodov za pozíciou s druhou voľnou kartou vo Východnej konferencii, ktorú okupuje Carolina. Canadiens nepomohol ani nečakaný návrat kapitána Sheu Webera po zranení členka, skúsený obranca sa blysol štyrmi zablokovanými strelami, ale nebodoval a pripísal si aj dva mínusky. Jeden z troch gólov Detroitu v tretej tretine strelil 34-ročný obranca Mike Green, ktorý sa dočkal stopäťdesiateho gólu a päťstého bodu v prestížnej profilige.

Martin Marinčin sa po osemnástich dňoch vrátil do zostavy Toronta a podarilo sa mu to, čo dosiaľ v tejto sezóne ani raz - bodoval. Slovenský obranca si pripísal druhú asistenciu pri góle Kyla Clifforda na konci druhej tretiny. V tom čase však jeho tím prehrával už 1:5. Marinčin celkovo odohral 13:23 min so zmienenou asistenciou a jednou strelou na bránku. Pittsburgh opäť potiahol za víťazstvom kapitán Sidney Crosby. Skvelý útočník bol pri štyroch z piatich gólov svojho mužstva, ku gólu pridal aj tri asistencie. Kanadský fenomén má na konte 34 zápasov s minimálne štyrmi bodmi. Je to najviac spomedzi všetkých hokejistov od jeho vstupu do NHL v sezóne 2005/2006. Druhý je Alexander Ovečkin s 28 takýmito zápasmi.

Obhajca trofeje St. Louis prerušilo sériu piatich prehier. Bluesmani doma zdolali hráčov New Jersey Devils 3:0, Jordanovi Binningtonovi stačilo na druhý shutout v sezóne a siedmy v kariére 17 zákrokov. St. Louis zvíťazilo prvýkrát bez obrancu Jaya Bouwmeestra, ktorý sa zotavuje po srdcovej príhode spred týždňa. V súboji slabších tímov vo Východnej konferencii Ottawa zdolala Buffalo 7:4. Hostia viedli po desiatich minútach 2:0, ale domáci ešte v prvej tretine otočili - stačil im časový úsek 3:29 min na štyri góly. Dvakrát trafil ruský útočník Arťom Anisimov. Dva góly a k tomu dve asistencie si pripísal Kanaďan Jean-Gabriel Pageau.

Výsledkové sumáre NHL - utorok:

Pittsburgh - Toronto 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:23 min, 1 asistencia, 1 strela na bránku

Detroit - Montreal 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:58 min, 1 asistencia, 1 strela na bránku, 1 "hit", 2 zablokované strely

Philadelphia - Columbus 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Ottawa -Buffalo 7:4 (4:2, 1:2, 2:0)

St. Louis - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Nashville - Carolina 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Winnipeg - Los Angeles 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)