NHL: Hladký triumf Rangers v Las Vegas, 38 zákrokov Georgieva

TA3 SITA
9.12.2019 06:51

Slovenskí hokejisti sa v nedeľňajšom programe NHL nepredstavili. Až tri z piatich zápasov sa skončili víťazstvami hosťujúcich tímov. New York Rangers zvíťazil v Las Vegas 5:0 aj vďaka 38 zákrokom a shutoutu Alexandara Georgieva.

Ruský gólman narodený v Bulharsku vychytal druhé čisté konto za osem dní a z posledných štyroch zápasov sa tretíkrát tešil z víťazstva s priemernou úspešnosťou zásahov 97,4%. Útočník Artemij Panarin a obranca Jacob Trouba prispeli k jasnému triumfu Rangers gólom aj asistenciou. "Jazdci" odplatili "zlatým rytierom" prehru 1:4 spred šiestich z dní z domáceho ľadu.

Buffalo zvíťazilo v Edmontone, hoci domáci sa dotiahli z 0:2 na 2:2. V predĺžení vystrelil dva body hosťom prvým gólom v sezóne obranca Colin Miller. Druhú asistenciu pri góle mal kapitán Sabres Jack Eichel, ktorý bodoval v 13. zápase za sebou. V tíme Oilers nebodal ani jeden z dvoch najproduktívnejších hráčov súťaže. Nemec Leon Draisaitl v tretej tretine za stavu 2:2 nastrelil iba žŕdku, neujala sa ani jedna zo štyroch striel Connora McDavida.

Arizona zvíťazila v Chicagu 4:3 po nájazdoch a bodovo sa už dotiahla na Edmonton a Colorado, ktorí sú na treťom, resp. druhom mieste v Západnej konferencii. Domáci viedli v 18. min prvej tretiny po zásahu českého útočníka Dominika Kubalíka 3:1, ale Conor Garland a Carl Söderberg v druhej tretine vyrovnali na 3:3. Rozhodujúci nájazd premenil Garland. Chicagu k dvom bodom nepomohli ani tri body kapitána Jonathana Toewsa (1+2) či 44 zákrokov Robina Lehnera.

Už štvrtú prehru v sérii si pripísali hráči San Jose. Na ľade Floridy podľahli 1:5 aj vďaka 30 zákrokom Sergeja Bobrovského. Domáci viedli už po ôsmich minútach 2:0. A hoci potom Kevin Labanc znížil, bol to jediný gól Sharks v zápase.