Tretí titul pre VK Chemes Humenné

25.4.2012 21:56

Majstrami Slovenska vo volejbale mužov sa stali po tretí raz v histórii hráči VK Chemes Humenné. V piatom zápase finálovej série na štyri víťazstvá zdolali v bratislavskej Hant Aréne domáci Volley Team UNICEF 3:0 (24, 22, 19) a v sérii triumfovali 4:1. „Chemesáci“ štyrikrát v rade zdolali súpera 3:0.

Po rokoch 2008 a 2010 sa teda extraligové zlato opäť sťahuje do Humenného. Zároveň sa natiahla "tradícia" ťahajúca sa v slovenskom mužskom volejbale od roku 2005, podľa ktorej víťaz Slovenského pohára (v tejto sezóne patril Volley Teamu UNICEF Bratislava) nezíska titul .

Výsledok - piaty zápas
Volley Team Unicef Bratislava - VK Chemes Humenné 0:3 (-24, -22, - 19) - konečný stav série 1:4
96 min, rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 1000 divákov

Úvodný set sa už ako pomaly tradične v súbojoch týchto súperov rozhodoval v dramatickej koncovke. Prvý setbal mali domáci, ale po poslednej lopte sa tešili hostia, ktorí vyhrali 26:24 a ujali sa vedenia 1:0. V druhom dejstve držali taktovku v rukách Humenčania. Od začiatku si udržiavali niekoľkobodový náskok. V závere domáci vďaka delovému podaniu Milana Hriňáka odvrátili tri setbaly, ale nakoniec bývalý hráč Humenného dal do siete a hostia po víťazstve 25:22 viedli už 2:0. Do stavu 12:12 sa v treťom sete ťahali družstvá po bode. Po dvoch nádherných obranných zákrokoch na sieti odskočili „chemesáci“ na 14:12. Hnaní svojimi skvelými fanúšikmi, ktorí tvorili viac ako polovicu divákov na tribúnach Hant Arény, postupne tento náskok zvyšovali. Zápas ukončilo pokazené podanie exhumenčana Milana Hriňáka.