NHL: Halák so 42 zákrokmi, Boston však na Washington nestačil

17.11.2019 09:12

Slovenský hokejista Tomáš Tatar bodoval vo štvrtom zápase NHL za sebou. V noci na nedeľu si pripísal asistenciu, jeho Montreal Canadiens však prehral na vlastnom ľade s New Jersey Devils 3:4 po predĺžení. V bránke Bostonu Bruins sa predstavil Jaroslav Halák, jeho 42 zákrokov však "medveďom" nestačilo, keď doma podľahli Washingtonu Capitals 2:3 po samostatných nájazdoch.

Jaroslav Halák mal v bránke Bruins 42 zákrokov a úspešnosť 95,5%, napriek tomu Boston prehral piaty z posledných šiestich zápasov. Halák sa dostal medzi tri hviezdy duelu, hoci v nájazdoch ho prekonali Nicklas Bäckström a Jakub Vrána. Český útočník ho oklamal jemnou sťahovačkou a skóroval do odkrytej bránky. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 20:22 min s bilanciou 2 strely, 2 "hity" a jeden menší trest. Pánik strávil na ľade necelých 10 minút a trikrát vystrelil. Stále platí, že aj po 12 zápasoch čaká na svoj prvý kanadský bod v tejto sezóne. Washington ziskom dvoch bodov potvrdil líderskú pozíciu v NHL, Boston je na treťom mieste Východnej konferencie.

"Máme veľa výborných strelcov z nájazdov. Pozeral som sa na nich a snažil sa niečo naučiť," uviedol Jakub Vrána na webe NHL. "Halák bol ďaleko náš najlepší hráč. Som sklamaný z toho, že sme to nedotiahli do víťazstva v tretej tretine. Ten zápas sme nevzdali, ale v prvej a druhej tretine sme nášmu brankárovi poskytli malú podporu. Halák vtedy ukázal veľa výnimočných zákrokov a rovnako aj v nájazdoch," uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Výsledkové sumáre NHL - sobota:

Boston - Washington 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Zdeno Chára odohral 20:22 min, 2 strely, 2 "hity", 2 trestné minúty, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 65:00 min, 42 zásahov zo 44 striel, úspešnosť 95,5%, 3. hviezda - Richard Pánik (Washington) odohral 9:40 min, 3 strely, 1 "hit"

Montreal - New Jersey 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:39 min, 1 asistencia, 3 strely, 1 mínusový bod

Tampa Bay - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:32 min, 2 strely, 4 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínusový bod

Edmonton - Dallas 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:22 min, 2 strely

Minnesota - Carolina 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Arizona - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Los Angeles - Vegas 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Buffalo - Ottawa 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Florida - New York Rangers 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Pittsburgh - Toronto 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Philadelphia - New York Islanders 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

St. Louis - Anaheim 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Nashville - Chicago 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)

San Jose - Detroit 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0)

Vancouver - Colorado 4:5 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)