Handzuš chce posilniť reprezentáciu

TA3
24.4.2012 11:30

Jeho San Jose vypadlo v 1. kole play-off Západnej konferencie NHL so St. Louis a skúsený 35-ročný center je v tomto smere voľný pre potreby národného tímu.

Handzuš chce posilniť reprezentáciu
SITA

"Nehral som dobre, to je jedna vec. Druhá je taká, že som mal aj určité zdravotné problémy. V každom prípade sezóna nebola z môjho pohľadu taká, ako by som si predstavoval. Niektoré zápasy v tomto súťažnom ročníku som neodohral pre zranenie, na niektoré ma nenominoval tréner," uviedol Michal Handzuš v rozhovore pre denník Šport.

Jasno v tom, či bude k dispozícii trénerovi Vladimírovi Vůjtkovi na majstrovstvách sveta, bude mať skúsený útočník možno už čoskoro. "V utorok nás čakajú v klube mítingy a zdravotné prehliadky. Otázne je, z čoho moje problémy pochádzali, či z bedrového kĺbu, či z chrbta, alebo je to úpon. Momentálne by som rád zistil, z čoho to bolo a v akom to je štádiu. Rád by som išiel do Helsínk. Tým, že som v závere ročníka veľa nenahral, mám veľkú chuť na hokej. Generálnemu manažérovi reprezentácie Ottovi Sýkorovi som povedal, že urobím všetko, aby som na svetový šampionát cestoval. Lenže v rámci mojej situácie, keď som nebol stopercentne zdravý, potrebujem vedieť, na čom som. Väčšinou to bolo so mnou tak, že keď som si doprial viac voľna, zranenie slabín sa zlepšilo, ale potom sa opäť obnovilo," pokračoval Michal Handzuš a doplnil: "Nechcem ísť na majstrovstvá sveta a po dvoch zápasoch letieť domov pre zranenie. Zároveň nechcem odohrať šampionát na jednej nohe. Taký by som mužstvu nepomohol. Lenže na druhej strane by som rád pricestoval a tímu pomohol, koľko by som vedel."

Michal Handzuš reprezentoval Slovensko na piatich svetových šampionátoch, naposledy pred rokom na domácich MS. Okrem toho štartoval aj na olympijskom turnaji vo Vancouveri 2010.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok