Z moslimského sveta vykorením terorizmus, sľúbil korunný princ

Z moslimského sveta vykorením terorizmus, sľúbil korunný princ
Zdroj foto: SITA/AP
Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán v nedeľu prisľúbil, že vykorení z moslimského sveta terorizmus, ktorý podľa neho prekrucuje princípy islamského náboženstva. Jeho vyjadrenie zaznelo na úvod konferencie vojenskej aliancie, na čele ktorej stojí Saudská Arábia, informovala agentúra DPA.

"Musíme prenasledovať terorizmus, až pokým nezmizne," povedal 32-ročný Muhammad bin Salmán ministrom obrany z viac ako 40 moslimských krajín, ktorí sa zišli na jednodňovej konferencii v Rijáde. Podľa saudskoarabského princa nemožno tolerovať to, ako militanti prekrucujú "vznešenú" islamskú vieru a za pomoci nej terorizujú civilné obyvateľstvo.

V tejto súvislosti pripomenul piatkový útok na mešitu na egyptskom Sinajskom polostrove, ktorý si vyžiadal najmenej 305 mŕtvych a 128 zranených. "Je to veľmi bolestná udalosť, ktorá nám dôrazne pripomína, aký nebezpečný je radikálny extrémizmus," vyhlásil princ Muhammad, ktorý je zároveň saudskoarabským ministrom obrany. Práve z ministerskej pozície sa tento ambiciózny člen saudskoarabskej kráľovskej rodiny v marci 2015 podieľal na spustení vojenskej intervencie v Jemene, ktorý vedie koalícia moslimských štátov pod vedením Rijádu. V decembri 2015 zase Saudská Arábia ohlásila vznik medzinárodnej islamskej koalície na boj proti terorizmu.

Muhammad bin Salmán je tiež vnímaný ako hlavný strojca rozsiahlej kampane voči korupcii v Saudskej Arábii, v rámci ktorej boli zatknuté už desiatky členov kráľovskej rodiny a štátnych predstaviteľov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá