Britská humanitárna pracovníčka iránskeho pôvodu Nazarin Zaghariová-Ratcliffeová začala v iránskom väzení protestnú hladovku za svoje bezpodmienečné prepustenie.
Ženu, ktorá má aj iránsky pas, uväznili v roku 2016, keď pricestovala navštíviť rodinu. Neskôr ju odsúdili na päť rokov za údajné sprisahanie s cieľom zvrhnúť iránsky režim tým, že počas návštevy krajiny viedla vzdelávací kurz pre novinárov. Začatie hladovky oznámil jej manžel, Richard Ratcliffe, ktorý v snahe upozorniť na jej neutešenú situáciu začal svoj vlastný pôst na iránskom veľvyslanectve v Londýne.
Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt tiež zopakoval svoju výzvu Iránu, aby prepustil Zaghariovú-Ratcliffeovú. "Môj odkaz pre Irán je: urobte správnu vec, ukážte svetu svoju ľudskosť a nechajte túto nevinnú ženu ísť domov," napísal Hunt na Twitteri po tom, ako sa stretol s jej manželom. Irán so Zaghariovou-Ratcliffeovou zaobchádza ako s výlučne iránskou občiankou, nakoľko táto islamská krajina neuznáva dvojité občianstvo.
Za útokmi na tankery je Irán, tvrdí Trump. Odvoláva sa na video
Americký prezident Donald Trump odmietol slová predstaviteľov Iránu o tom, že krajina nemá nič spoločné s útokmi na dva tankery v golfskom zálive. Odvolával sa pri tom na video, ktoré má dokazovať vinu Teheránu.
na stránke ta3.com
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3