Tvorba webstránok a eshopu - podnikajte na internete efektívne

Tvorba webstránok a eshopu - podnikajte na internete efektívne

20.5.2019 06:00 | PR | zdroj foto: najreklama.sk

Ponúkate služby? Oslovte viac zákazníkov s modernou webstránkou. Vlastníte kamennú predajňu? Rozšírte svoje pôsobenie za pomoci vlastného eshopu. V článku sa pozrieme na dôležité funkcie moderných web stránok a eshopov.

Tvorba webstránok a eshopu - podnikajte na internete efektívne
  • Zdieľať

Ponúkate služby? Oslovte viac zákazníkov s modernou webstránkou. Vlastníte kamennú predajňu? Rozšírte svoje pôsobenie za pomoci vlastného eshopu. V článku sa pozrieme na dôležité funkcie moderných web stránok a eshopov.

1. Ako osloviť viac zákazníkov s vlastnou web stránkou?

Tvorba web stránok dnes už neznamená iba zverejnenie jednoduchej vizitky na internete s kontaktnými údajmi.

Takmer každá firma už dnes má vlastnú web stránku. Aby ste sa odlíšili od konkurencie, potrebné je vytvoriť modernú web stránku.

Správne navrhnutá web stránka Vám pomôže odlíšiť sa nie len grafickým dizajnom ale aj osloviť väčšie množstvo zákazníkov bez drahej reklamy.

 

2. Vlastnosti modernej web stránky

Responzívny dizajn web stránok

Jedná sa o dizajn, ktorý sa automaticky prispôsobuje obrazovke mobilného zariadenia, cez ktoré si zákazník vašu web stránku prezerá.

Takéto prispôsobenie návštevníkovi výrazne zjednoduší prehliadanie web stránky. Návštevník si takto pohodlne prezrie celý obsah web stránky.

Navyše web stránky s responzívnym dizajnom sú umiestňované na lepšie priečky vo vyhľadávaní ako tie, ktoré toto prispôsobenie nemajú.

Optimalizácia pre vyhľadávače (seo)

Na to, aby sa vaša web stránka nachádzala na prvých priečkach vyhľadávania (neplatene), potrebné je zamerať sa na jej kvalitný obsah a optimalizovať ho na kľúčové slová, dôležité pre vaše podnikanie.

Za pomoci správnych analytických nástrojov je možné získať prehľad o tom, aké kľúčové slová charakterizujú vaše podnikanie najlepšie a v akej miere ich už zákazníci vyhľadávajú.

Na zvolené kľúčové slová sa následne pripraví kvalitný popis služieb / produktov. Aby to celé fungovalo, potrebné je urobiť aj patričné technické nastavenia web stránky a venovať sa získavaniu kvalitných spätných odkazov.

 

3. Tvorba eshopu pre rozšírenie predaja

Ak zatiaľ predávate iba lokálne, tvorba eshopu vám pomôže osloviť zákazníkov aj z iných krajov alebo dokonca krajín.

Mnoho podnikateľov dnes začína najprv tvorbou eshopu a až následne otvorí kamennú predajňu.

Jedným eshopom s jazykovými mutáciami dokážete bez problému osloviť aj zákazníkov zo zahraničia.

Pokiaľ predávate produkty, ktoré sa zmestia do škatule od topánok a nemáte ich viac než 50, ste ideálnym kandidátom pre tvorbu eshopu s orientáciou aj na zahraničné trhy.

Ak sa eshop prepojí so správnymi službami (napr. katalógmi tovaru alebo porovnávačmi cien), jednoduchšie sa dostane ku širšiemu okruhu návštevníkov.

 

4. Funkcie moderného eshopu

Automatické sťahovanie produktov od dodávateľa

Táto funkcia vás zbaví nutnosti vkladať tovar do eshopu ručne a manuálne aktualizovať dostupnosť produktov podľa skladu dodávateľa.

Ak väčšinu produktov nedržíte na sklade a predávate viac ako 100 produktov, bez tejto funkcie sa pravdepodobne nezaobídete.

Automatická aktualizácia produktov sa dá nastaviť veľmi inteligentne tak, aby vám v prvom rade šetrila čas. Možnosti prispôsobenia závisia od skúseností tvorcu eshopu.

Zabezpečenie osobných údajov SSL certifikátom

SSL certifikát chráni osobné údaje, ktoré zákazníci odosielajú cez eshop. Google momentálne penalizuje eshopy, ktoré SSL certifikát neobsahujú a to tak, že ich zobrazuje na horších priečkach vo vyhľadávaní.

Externé prepojenia eshopu

Umožnite zákazníkom napr. platiť online kartou. Ak predávate drahší tovar, tržby vám môže zdvihnúť napojenie na splátkové systémy.

Dôležité je aj automatické prepojenie na katalógy tovaru alebo porovnávače cien.

Ak budete mať v eshope veľké množstvo objednávok, mnoho času vám ušetrí napr. prepojenie eshopu na systém prepravcu alebo na účtovný softvér.

 

5. Tvorba web stránok a eshopov - kde a za koľko?

Najlacnejšie riešenie je vytvoriť si web stránku svojpomocne za pomoci prenajímaných systémov. Potrebné je však počítať s tým, že si takúto web stránku vytvárate vo vlastnej réžii.

Ak hľadáte profesionálne riešenie, oslovte firmu, ktorá sa danej problematike venuje, sleduje moderné trendy a ponúka ich nasadenie. Pýtajte sa na referencie, funkcie a výhody, ktoré vám ponúknu.

Modernú web stránku alebo eshop vám zabezpečí napríklad spoločnosť NajReklama s.r.o., ktorá sa tvorbe web stránok venuje už od roku 2011.

Viac informácii nájdete na www.najreklama.sk

Okrem web stránky dostanete aj: dôležité vzory dokumentov, ktoré musíte na web stránke zverejňovať (vop, spracovanie os. údajov ..), školenie, technickú a marketingovú podporu, záručnú a pozáručnú starostlivosť.