Réway začal v KHL zostra. Prispel k víťazstvu nad favoritom

13.11.2017 22:57

Krst ohňom zažil Martin Réway v Kontinentálnej hokejovej lige v drese bratislavského Slovana. V druhom útoku prispel jednou asistenciou k víťazstvu nad favorizovanou Ufou.

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v pondelkovom domácom zápase KHL po bojovnom výkone Salavat Julajev Ufa 3:2. V tabuľke Západnej konferencie zostávajú naďalej na 12. mieste, stratu na ôsme Dinamo Moskva však znížili na rozdiel 11 bodov.

Domácich naštartoval gól českého útočníka Michala Řepíka už v 3. minúte. Slovan nastúpil už aj s novou posilou Martinom Réwayom, ktorý pri svojej premiére v KHL zaznamenal prihrávku pri dôležitom góle Zacha Boychuka v 46. minúte na 2:0. Tretí zásah "belasých" pridal tečovanou strelou obranca Michal Sersen, v závere síce dokázali hostia ešte dvoma gólmi zdramatizovať duel, na vyrovnanie im už ale nezostali sily.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca odštartovali pondelkovým duelom päťzápasovú domácu sériu, po týždni voľna nastúpia v utorok 21. novembra proti Viťazu Podoľsk.