NHL: Černák víťazom súboja s Chárom, Halák zostal na striedačke

TA3 TASR SITA
26.3.2019 07:52

Hokejisti Tampy Bay zdolali v šlágri Východnej konferencie NHL na domácom ľade Boston 5:4, hoci ešte na začiatku tretej tretiny prehrávali 2:4. Z víťazstva sa tešil aj slovenský obranca Erik Černák, za Bruins nastúpil s kapitánskym céčkom Zdeno Chára. Jaroslav Halák sledoval zápas zo striedačky "medveďov".

oronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zvíťazilo v divokej prestrelke nad Floridou 7:5. Štyrmi gólmi sa v drese domácich Maple Leafs zaskvel John Tavares. Marinčin sa vrátil do súťažného diania po trojzápasovej pauze zapríčinenej chrípkou a odohral takmer 16 minút.

Nashville vydrel na ľade Minnesoty víťazstvo 1:0, čím si definitívne zabezpečil miestenku do play off. Fínsky brankár "predátorov" Juuse Saros zastavil všetkých 29 striel súpera a dosiahol tretie čisté konto v sezóne a siedme v profiligovej kariére. Shutoutom sa blysol v noci aj Jack Campbell, brankár Los Angeles pomohol 42 zákrokmi Kings k triumfu 3:0 na ľade lídra Západnej konferencie Calgary. Bola to jeho druhá "nula" v tomto ročníku i celkovo v NHL.

New Jersey - Buffalo 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Coleman (Hischier, Zajac), 45. Zacha (Butcher, Agostino), 59. Wood (Greene, Zacha) - 8. S. Reinhart (Dahlin)

New York Rangers - Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Góly: 9. Lemieux (Bučnevič, Zibanejad), 16. Lettieri (DeAngelo, Chytil) - 16. Bjugstad (M. Pettersson, Simon), 22. J. Schultz (Crosby, Kessel), 28. Cullen (G. Wilson), 34. Blueger (Rust, M. Pettersson), 48. Blueger (McCann, Kessel)

Toronto - Florida 7:5 (4:2, 1:0, 2:3)

Góly: 3. Marleau (Kadri, Kapanen), 5. Muzzin (Johnsson, Zajcev), 12. Tavares (Marner, Matthews), 16. Tavares (Hyman, W. Nylander), 26. Tavares (Rielly, W. Nylander), 44. Tavares (Marner, Hyman), 47. Hyman (Rielly, Marner) - 14. Hawryluk (Hoffman, Ekblad), 17. Matheson (Trocheck, Hawryluk), 46. Huberdeau (Barkov, Dadonov), 54. Huberdeau (Dadonov, Hoffman), 58. Hawryluk (Malgin, McCoshen)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:41 min, 0+0, 1 strela, 1 "hit"

Tampa Bay - Boston 5:4 (2:1, 0:3, 3:0)

Góly: 7. Stamkos (Callahan, Sergačov), 15. Stamkos (Hedman, Sergačov), 46. Hedman (Stamkos, J.T. Miller), 54. Kučerov (Stamkos), 60. Cirelli (Joseph, McDonagh) - 9. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 29. Coyle (Backes), 34. Carlo (David Krejčí, DeBrusk), 35. Marchand (Pastrňák, Bergeron)
Erik Černák (Tampa Bay) 20:33 min, 0+0, -1, 2 strely, 7 "hitov" - Zdeno Chára (Boston) 23:48 min, 0+0, +1, 2 trestné minúty, 1 strela, 4 "hity"

Minnesota - Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 5. Johansen (Arvidsson, Ekholm)

St. Louis - Vegas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Barbašov (Sanford), 39. R. O'Reilly (Bouwmeester, Parayko), 47. Sanford (Bortuzzo, Pietrangelo) - 36. W. Karlsson (C. Miller, Marchessault)

Winnipeg - Dallas 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)

Góly: 52. Connor (K. Hayes), 56. Laine (Trouba, Connor) - 31. Lindell (Comeau, Cogliano), 33. Faksa (Janmark, Bishop), 36. Seguin (Jamie Benn, Radulov), 51. Seguin (Heiskanen), 60. Faksa (Ničuškin, Radulov)

Calgary - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 1. Forbort (Carter, Clifford), 52. Brodzinski (Lewis, Phaunef), 56. Toffoli

San Jose - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 49. E. Kane (Thornton, Hertl), 60. Hertl (Meier, Labanc) - 1. Larkin (Mantha, Bertuzzi), 36. Athanasiou (Hirose), 49. Ehn (Glendening, Helm)