Slovan nemal problémy so Sereďou, DAC zaváhal u majstra

23.2.2019 16:19

Vedúci tím Fortuna ligy Slovan Bratislava zvíťazil na ihrisku Serede 1:0 v stretnutí 20. kola. Nováčik súťaže bojuje o prvú šestku, no súperovi zápas uľahčil, keď odohral takmer celý druhý polčas bez vylúčeného kapitána a iba sa bránil. Na prázdnom štadióne v Nitre sa strelecky ako jediný presadil Andraž Šporar.

2. polčas začal vylúčením

Slovan sa v Nitre mohol ujať vedenia už po niekoľkých sekundách, hlavička Čavriča však mierila nad bránku. V 14. minúte mal na nohe tutovku Šporar, sám zoči-voči Nwolokorovi však neuspel. Slovinský reprezentačný útočník aj naďalej zamestnával seredskú obranu a v 24. minúte po narážačke s de Kampsom otvoril skóre. Krátko na to mohol náskok Slovana zvýšiť Čavrič, no jeho strela minula cieľ. V defenzíve Serede to neraz škrípalo, čo mohol využiť Moha, Nwolokor však jeho pokus zneškodnil.

Na začiatku druhého polčasu išiel Michalík tvrdo do súboja s Mohom a po druhej žltej karte musel ísť predčasne do kabín. V 57. minúte prišla Sereď aj o Špehara, ktorý musel striedať pre problémy s členkom. Slovan kontroloval vývoj zápasu a držal tesný náskok. V závere mohol pridať poistku Moha, no jeho delovku vyrazil Nwolokor na roh.

ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1) - hralo sa v Nitre

Gól: 24. Šporar, ŽK: 20. Michalík, 34. Morong - 64. Šporar, 66. Medvěděv, 73. Dražič, 76. Bajrič, ČK: 48. Michalík (Sereď) po druhej ŽK, rozhodovali: Stromšík - Farkaš, Chrenko, 723 divákov

Sereď: Nwolokor - Menich, Michalík, T. Ba, Hučko - Pankaričan, Adekuoroye - Morong, Lačný (84. A. Ivan), Špehar (57. M. Mečiar) - M. Kuzma (80. Ľ. Ulrich)

Slovan: Greif - Medvěděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - De Kamps - Čavrič (90.+ Cmiljanič), Dražič (84. Guzmics), Holman (71. Strelec), Moha - Šporar

Dunajská Streda vyšla naprázdno

Na Záhorie pricestovali favorizovaní Žilinčania v značne omladenej zostave. Hoci by zápasu svedčila minimálne remíza, z víťazstva sa tešili hostia. Od začiatku zápasu v Trnave videli priaznivci oboch mužstiev obojstranne medzišestnástkový futbal s minimom pokusov o  zakončenie. Trnavčania trochu nečakane, ale celkom zaslúžene získali proti DAC cenné tri body. ViOn zaznamenal dôležité víťazstvo proti AS Trenčín.

Prvý polčas dôležitého zápasu o prvú šestku medzi MFK Zemplín Michalovce a FC Nitra príliš nenadchol. Zaujímavejšie dianie prinieslo druhé dejstvo. Tímy sa v druhom polčase viac snažili o ofenzívu, najmä Michalovčania sa častejšie dostávali do streleckých pozícií. V závere zápasu mali viac z hry domáci, organizovaná obrana Nitry im však nedovolila skórovať.

FK Senica - MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 22. Tomič, ŽK: 57. Otrísal, 66. Dias, 90.+ El Moudane - 42. Káčer, 51. Mihalík, 88. Balaj, 89. Sluka, rozhodovali: Pavlík - Pozor, Borsányi, 415 divákov

Senica: Taborda - Otrísal (84. Addo), Da Graca, Dias, Krč - Klapan, Petshi (72. Dangubič) - Deretti, Zezinho (56. Castaňeda), El Moudane - E. Ramírez

Žilina: Holec - Majdan, Minárik, Králik, Sluka - Mihalík (65. K. Vallo), Káčer, Díaz, Myslovič (75. Gambos), Tomič (80. Balaj) - Boženík

FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1)

Góly: 36. a 69. K. Yilmaz, 48. Markoski - 38. A. Taiwo, ŽK: 23. K. Yilmaz, 34. Janečka, 54. Markoski - 32. Šatka, 80. Tretiakov, rozhodovali: Smolák - Kováč, Ádám, 4020 divákov

Trnava: Rusov - Turňa, Abeňa, Košút, Čonka - Janečka, Grendel - Markoski, K. Yilmaz (77. Pekár), Miesenböck (61. Lovat) - Depetris (90. R. Tavares)

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna (63. Ronan), Šatka, S. Koné, Davis - Herc, Huk, Kalmár - Čmelík (53. C. Blackman), Tretiakov - A. Taiwo (53. Ayong)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - AS Trenčín 3:1 (1:0)

Góly: 15. Richtárech, 54. Švec, 59. Ďubek (z pok. kopu) - 78. Bukari, ŽK: 12. Ľupták, 44. Richtárech, 62. Válovčan - 28. Šulek, 38. Paur, 60. Lamine, rozhodovali: Sedlák - Benko, Poláček, 924 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič - Richtárech - Válovčan, Ďubek, Ľupták (80. Chomutov), Brašeň - Tkáč (63. Dočekal), Švec (66. Grozdanovski)

Trenčín: D. Chudý - Šulek, Pišoja (57. Roguljič), Mašovič, Skovajsa - Lamine, Zubairu - Bukari, Ubbink (21. Sleegers), Corryn - Paur (51. Čatakovič)

FK Železiarne Podbrezová - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 60. Mustedanagič, ŽK: 39. Obročník, 77. Breznaník - 20. Mustedanagič, 55. D. Kružliak, 73. Qose, 90.+ Macík, rozhodovali: Ochotnický - Žákech, Galo, 891 divákov

Podbrezová: Vantruba - Viazanko, M. Oravec (46. Bartoš), Kiwior, Mojžiš - Obročník, Paraj (88. D. Pavúk) - L. Urbanič (65. Halgoš), Špyrka, Breznaník - Olatunji

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Twardzik - Qose, M. Kochan (70. D. Takáč) - T. Kostadinov, (90.+ Kmeť), Mustedanagič (90. Gerec), Gál-Andrezly - Tandir

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0

ŽK: 67. Vojtko, 73. Rota, 81. J. Carrillo - 33. Gatarič, 44. Zgrablič, 78. Vestenický, 89. Pindroch, 90. B. Fábry, rozhodovali: Marhefka - Tomčík, Hrčka, 827 divákov

Michalovce: Kira - Rota, J. Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko - Casado, Kolesár - Žofčák (83. Kountouriotis), Danko, C. Diarra - Sulley (64. Tounkara)

Nitra: Pindroch - Charizopoulos, Zgrablič, Niba, Chovanec - Kóňa, Šimončič - Sokovič, Bílovský, Gatarič - Vestenický (80. M. Fábry)