Slovensku prial žreb, vo Fed Cupe sa stretne po prvý raz s Brazíliou

Slovensku prial žreb, vo Fed Cupe sa stretne po prvý raz s Brazíliou

12.2.2019 16:49 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: TA3

Nášmu Fedcupovému tímu prial žreb v Londýne. V baráži o účasť v II. svetovej skupine si Slovenky zahrajú v apríli s Brazíliou.

Slovensku prial žreb, vo Fed Cupe sa stretne po prvý raz s Brazíliou
  • Zdieľať

Nášmu Fedcupovému tímu prial žreb v Londýne. V baráži o účasť v II. svetovej skupine si Slovenky zahrajú v apríli s Brazíliou.

Vložiť video

Mošku výsledok potešil

Slovenské tenistky privítajú v baráži o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Brazíliu. Rozhodol o tom žreb v londýnskej centrále ITF. Hrať sa bude 20.-21. apríla. Slovenky boli pri žrebe nasadené a okrem Brazílčaniek mohli ešte naraziť na Taliansko, Japonsko alebo Kazachstan.

Slovensko a Brazília sa vo fedcupovej histórii ešte nestretli a tak o výhode domáceho prostredia rozhodol až dodatočný žreb. Zverenky kapitána Mateja Liptáka počas uplynulého víkendu prehrali v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4. V aréne Riga nastúpili bez troch rebríčkovo najvyššie postavených hráčok Dominiky Cibulkovej, Magdalény Rybárikovej a Viktórie Kužmovej.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok londýnskeho žrebu potešil. "Rovnako ako minulý týždeň pri žrebe Davisovho pohára sme mali šťastie. Brazília je prijateľný súper. Veľmi sa teším, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Domáce prostredie je v tímových súťažiach vždy veľmi dôležité. Budeme v pozícii favorita a verím, že kapitánovi Maťovi Liptákovi sa podarí zostaviť najsilnejší možný tím. Zápas sa uskutoční v apríli tesne pred začiatkom antukovej sezóny. O povrchu sa poradíme s kapitánom a hráčkami. Bude veľmi dôležité udržať sa v najlepšej svetovej šestnástke. Prezident ITF David Haggerty má počas daviscupového stretnutia s Kanadou v Bratislave informoval, že na letnom kongrese v Lisabone by malo prísť k reorganizácii Fed Cupu po vzore Davisoho pohára," uviedol Moška.

Viac
k Téme

Žreb baráže o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie:

Rusko - Taliansko, Japonsko - Holandsko, Veľká Británia - Kazachstan, SLOVENSKO - Brazília

Žreb baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

Česko - Kanada, USA - Švajčiarsko, Lotyšsko - Nemecko, Belgicko - Španielsko

Lipták: Mali sme šťastie

"Myslím si, že tým ako sme si za posledné dva týždne prešli trošku nešťastím, tak teraz sme mali zase trochu šťastie. Podľa mňa z tých možností, ktoré sme mali, dopadol žreb najlepšie a ešte aj budeme hrať doma. Takže som určite rád. Teraz je naša úloha správne zvoliť povrch, aby sme hrali v silnom zložení a potom verím, že to môžeme zvládnuť. Sú dve alternatívy, jedna, že zvolíme povrch podľa turnajov a druhá, že ho zvolíme podľa hráčok. Prvá je tam myslím Beatriz Haddadová Maiová, ktorá vie hrať na harde aj na antuke, tie ostatné príliš nepoznám, ale myslím si, že sú skôr na antuku. Treba to zvážiť, no keďže v tej časti sezóny začína antuka, tak je to najpravdepodobnejšie. Ale ešte si to premyslíme," povedal po žrebe fedcupový kapitán Matej Lipták.

Brazílčanky si zabezpečili účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazili nad Paraguajom 2:0. O prvý bod sa zaslúžila Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová. Druhý pridala aktuálna brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová, ktorá je na 172. mieste svetového rebríčka WTA. V Londýne vyžrebovali aj baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. Lotyšky hostia Nemecko, obhajkyne titulu Češky hrajú doma s Kanadou.