Premiér Fico by chcel spoločné rokovanie s českým kabinetom

Premiér Fico by chcel spoločné rokovanie s českým kabinetom
Zdroj foto: SITA
Vlády Českej a Slovenskej republiky by sa mohli stretnúť na spoločnom rokovaní a takto osláviť 20. výročie vzniku oboch štátov. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil premiér Robert Fico, ktorý je na oficiálnej návšteve ČR.

"Veľmi si vážim vzťahy medzi našimi krajinami. Urobím všetko preto, aby tieto vzťahy mali naďalej takúto kvalitu a aby sa zlepšovali. Bez ohľadu na to, kto stál na čele vlády ČR, sme dokázali mať veľmi osobné vzťahy. Či to bol pán Fischer, Paroubek či Topolánek. Verím, že k sebe budeme mať rovnako blízko," odkázal svojmu náprotivkovi a hostiteľovi Petrovi Nečasovi (ODS).


Podľa šéfa českého kabinetu sa potvrdilo, že obe krajiny majú vynikajúcu úroveň vzájomných vzťahov vo všetkých oblastiach a nijako to nesúvisí s tým, aké je politické zafarbenie národných vlád.


Vnútropolitickú situáciu v Českej republike, kde je vládna pravica vo vážnych problémoch, Fico komentovať nechcel. "To je ich vnútorná vec a ja to nebudem komentovať," zdôraznil s tým, že českým politikom želá, aby situáciu vyriešili.


Fico sa dnes v rámci oficiálnej návštevy Prahy ešte presunie na Pražský hrad, kde ho čaká rokovanie s prezidentom ČR Václavom Klausom. Popoludní sa v centrále ČSSD stretne s lídrom českých sociálnych demokratov Bohuslavom Sobotkom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá