Štvrtá prehra Clevelandu po sebe, darí sa Bostonu

TA3 SITA
2.11.2017 09:21

Basketbalisti Clevelandu si v zámorskej NBA pripísali v stredu štvrtú prehru po sebe, keď na domácej palubovke nestačili na Indianu 107:124.

Domáce hviezdy LeBron James a Kevin Love síce dokopy nastrieľali 46 bodov, no nebolo to nič platné. Cavaliers prepadli v druhom polčase, ktorý prehrali o 16 bodov. "Momentálne hrá veľmi dobre niekoľko tímov. My nie. Tak to jednoducho je," komentoval James a doplnil ho tréner Tyron Lue: "Nikto nás nebude ľutovať. Musíme sa z toho dostať sami." Cleveland opäť raz trpel pri obrane trojkových pokusov, hráči Indiany premenili 16 z 26 striel spoza oblúka. Až päť strelil rozohrávač Victor Oladipo, ktorý sa zastavil na 23 bodoch.

Naopak, darí sa basketbalistom Bostonu. Zverenci kouča Brada Stevensa po úvodných dvoch prehrách dosiahli šieste víťazstvo v sérii - doma zdolali Sacramento jednoznačne 113:86. Celtics žiarili najmä v tretej štvrtine, keď svojho súpera prevalcovali 31:15. Najväčšou mierou k triumfu Bostonu prispeli Kyrie Irving a Jaylen Brown, obaja dosiahli po 22 bodov. "Kyrie a Al Horford priťahujú veľkú pozornosť, predovšetkým Kyrie. Ja len skúšam šťastie, keď sa obrancovia venujú jemu. Snažím sa byť pripravený tak dobre, ako to len ide," povedal Brown.