Slovan si vynútil siedmy zápas, rozhodne sa v Košiciach

TA3
18.4.2012 20:54

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom šiestom zápase Slovnaft play-off Tipsport extraligy pred vlastnými fanúšikmi nad HC Košice 6:3 a vyrovnali stav série na 3:3

HC Slovan Bratislava - HC Košice 6:3 (2:2, 2:1, 2:0) - stav série: 3:3
Góly: 13. Bulík (M. Bartánus, M. Hudec), 17. M. Bartánus (Lipiansky), 25. Harvey (Frühauf, M. Bakoš), 38. Šatan (Harvey), 48. M. Bartánus (Frühauf, M. Hudec), 57. D. Buc (A. Kudrna, Bulík) - 2. Dravecký, 15. Dravecký (Marcel Haščák, Martin Chovan), 40. Homer (Spilar)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minář, Hradil (obaja ČR) - M. Novák, Stano, 10 055 divákov

Slovan: Konrád - L. Kozák, Švarný, Dobroň, P. Frühauf, Štajnoch, Jerofejevs, P. Trška - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Hudec - D. Buc, Kukumberg, A. Kudrna - M. Bakoš, M. Sloboda, Harvey - Preisinger
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, Šeda, Martin Chovan, M. Gajdoš, Slimák - Zálešák, Spilar, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Dravecký, Marcel Haščák, Pašek - M. Baláž, L. Hvila, Mlynarovič - E. Piatak

Košičania sa paradoxne ujali vedenia bez jedinej strely na bránku, keď pred dobiedzajúcim útočníkom Košíc Draveckým sa snažil gólman Konrád odpáliť puk krížom cez tretinu, ten sa však zamotal pod korčule M. Bartánusa a skončil v bránke Slovana - 0:1. Vzápätí na druhej strane pohrozil D. Buc, ale jeho pokus nebol presný. V 5. min Hylák vychytal M. Bartánusa a v 9. min po vysunutí od Jenčíka strieľal S. Gron nad bránku. Slovan sa dočkal v 13. min, keď rýchlu akciu zakončil Bulík. Gólová odpoveď Košičanov nenechala na seba dlho čakať a Dravecký v 17. min švihom upravil na 1:2. Aj druhýkrát sa belasým podarilo zmazať manko, keď už po troch sekundách potrestal vylúčenie Jenčíka útočník M. Bartánus. Napriek streleckej prevahe domáceho mužstva (18:6) bol po dvadsiatich minútach vyrovnaný stav 2:2.

Slovan po nevyužitej presilovke, keď na trestnej lavici sedel Martin Chovan, nevyužil ani ďalšiu početnú výhodu pri vylúčení Michela Miklíka, aj keď na niekoľko desiatok sekúnd zatlačil hosťujúce mužstvo. Belasí sa prvýkrát dostali do vedenia v 25. min, keď Harvey po prechode do útočného pásma vystrelil a trafil pravý horný roh Hylákovej bránky - 3:2. O dve minúty neskôr brankár Košíc zasahoval pri tvrdej strele Jerofejevsa. Košice síce postupne získali optickú prevahu, ale boli v protiútokoch nebezpečnejšie. Ďalší gól Slovana pridal v 38. min kapitán Šatan, ktorý poslal do košickej bránky od hornej žŕdky odrazenú strelu Harveyho. Radosť priaznivcom Košíc urobil v 40. min obranca Homer, ktorý v presilovke prestrelil neistého Konráda.

V úvode tretej časti pri brejku Košíc v oslabení fauloval Lipiansky, no Dravecký nepremenil nariadené trestné strieľanie. Následne premárnili šance Šatan, Švarný aj M. Bakoš. V hre štyroch proti štyrom, keď na "lavici hanby" sedeli Kukumberg a J. Tabaček, Frühauf vysunul Bartánusa, ten "rozkýval" brankára hostí a upravil na 5:3. Znížiť mohol Šeda, ale Konrád vyrazil puk z jeho hokejky nad bránku. Neskôr neuspeli ani Michel Miklík a dvakrát Jenčík. Prišiel zákonitý trest na druhej strane, keď A. Kudrna po prechode do útočného pásma našiel D. Buca a ten ponad Hylákov pravý betón zvýšil na rozdiel troch gólov. Slovan si tak vynútil rozhodujúci siedmy zápas.

Hlas
Jan Neliba (tréner Slovana): "O našom víťazstve rozhodol fakt, že po prvom inkasovanom góle sme zdvihli hlavy. Veď do konca stretnutia zostávalo takmer 59 minút. Boli sme bojovnejší, dôraznejší a zvíťazili sme zaslúžene. Vynútili sme si siedmy zápas, a preto v ňom logicky chceme zvíťaziť."