LM: Bayern zvíťazil v I. semifinále nad Realom gólom v 90. min

17.4.2012 23:43

Futbalisti nemeckého Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom prvom stretnutí semifinále Ligy majstrov 2011/2012 nad španielskym Realom Madrid 2:1, keď o ich cennom úspechu rozhodol gól Maria Gómeza z 90. minúty.

V prvom polčase lepší Bavori sa v 17. min ujali vedenia presným zásahom francúzskeho internacionála Francka Ribéryho, hostia vyrovnali krátko po zmene strán zásluhou Mesuta Özila.

"Máme pred sebou odvetu a nemusíme sa postarať o nijaký historický 'comeback', aby sme postúpili - je to dosiahnuteľný cieľ. Ak doma zvíťazíme, postúpime. Som optimista, do Mníchova sa vrátime na finále," komentoval "nádejnú" prehru tréner Realu José Mourinho. "Škoda, že sme na konci inkasovali, lebo dovtedy sme dobre bránili. Podarilo sa nám však skórovať, čo je, samozrejme, veľmi dôležité. Obaja máme šancu postúpiť do finále, my však musíme skórovať v domácej odvete," doplnil brankár a kapitán Realu Iker Casillas.

Odvetný súboj zohrajú veľkí rivali na Štadióne Santiaga Bernabéua v stredu 25. apríla. Postupujúci z tejto dvojice sa v mníchovskom finále Ligy majstrov 19. mája 2012 stretne s úspešnejším z dua FC Barcelona (Šp.) - FC Chelsea (Angl.), ich prvé semifinálové meranie síl je na programe v stredu 18. apríla.

Sumár utorňajšieho prvého stretnutia semifinále futbalovej Ligy majstrov 2011/2012 (hrá sa na odvetu):

Bayern Mníchov (Nem.) - Real Madrid (Šp.) 2:1 (1:0)
Góly: 17. Ribéry, 90. M. Gómez - 53. Özil, ŽK: 31. Badstuber, 37. Robben, 65. Lahm - 56. Xabi Alonso, 56. Fábio Coentrao, 60. Di María, 76. Sergio Ramos, 90+. G. Higuaín, 90+. Marcelo, rozhodoval: Webb (Angl.)

Zostavy
Bayern Mníchov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger (61. T. Müller) - Robben, Kroos, Ribéry - M. Gómez
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fábio Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di María (79. Granero), Özil (69. Marcelo), Cristiano Ronaldo - Benzema (84. G. Higuaín)