NHL: Pánik prispel k triumfu nad Calgary, Chára na ľade absentoval

20.3.2018 07:48

Slovenský hokejista Richard Pánik získal 26. bod v sezóne a gólom prispel k domácemu triumfu Arizony nad Calgary 5:2 v pondelňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Dvadsaťsedemročný krídelník odohral 16:40 min, deviatym zásahom v ročníku otvoril v 26. min skóre a pripísal si aj dva plusové body. Pánik sa presadil strelou z pravého kruhu, keď po krížnej prihrávke Claytona Kellera mieril do odkrytej bránky Mika Smitha.

Hráči Calgary síce ešte v druhej časti hry otočili stav vo svoj prospech gólmi Dougieho Hamiltona a Seana Monahana, ale v jej závere vyrovnal Max Domi. V tretej tretine už skórovali iba domáci hokejisti. Dvakrát sa presadil švédsky bek Oliver Ekman-Larsson, pričom prvý zásah bol už jeho 100. v základnej časti NHL. Rezultát stanovil do prázdnej bránky znovu Domi. "Plamene" neuspeli už v treťom zápase po sebe.

V zostave Bostonu absentoval kapitán Zdeno Chára a jeho spoluhráči podľahli na vlastnom ľade hokejistom Columbus 4:5 po predĺžení. "Medvede" viedli v 37. min 3:1, ani to im však nestačilo na zisk dvoch bodov.

V drese Bruins absolvoval prvé stretnutie v NHL 21-ročný útočník Ryan Donato, ktorý žiaril v reprezentácii USA na nedávno skončených zimných olympijských hrách v kórejskom Pchjongčchangu. Pri svojej prvotine v zámorskej profilige sa blysol ziskom troch bodov za gól a dve asistencie. "Bola to zábava, hoci na konci dňa prevláda trpkosť z výsledku. Osobne mám však za sebou vzrušujúci zápas," povedal Donato podľa nhl.com.

O ôsmom triumfe Columbusu v sérii rozhodol v predĺžení Cam Atkinson. "Napriek nepriaznivému stavu sme sa dokázali dostať do zápasu a tým sa vyznačujú dobré mužstvá. Nehrali sme síce veľmi pekne, ale vybojovali sme si dôležité body," glosoval autor rozhodujúceho zásahu. Brankár Blue Jackets Joonas Korpisalo si pripísal 34 úspešných zákrokov. "Tento zápas patril jemu. Mohlo to byť pokojne i 4:9, ale bol vynikajúci. Som z neho nadšený," chválil svojho zverenca kouč John Tortorella.

Sumáre NHL

Boston - Columbus 4:5 po predĺžení (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 26. Donato (Krug, Heinen), 28. Marchand (Pastrňák, K. Miller), 37. Riley Nash (Donato, Marchand), 52. Krejčí (Donato, Heinen) - 5. Jenner (Vanek), 37. Milano (R. Murray, N. Foligno), 46. Vanek (Nutivaara), 52. Panarin (N. Foligno), 63. Atkinson (R. Murray, Wennberg)

Buffalo - Nashville 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 33. Fisher (Salomäki, Josi), 38. Johansen (F. Forsberg, Arvidsson), 57. F. Forsberg (Arvidsson, Turris), 60. Hartman (Jemelin, Sissons)

Montreal - Florida 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 19. Ekblad, 47. Barkov (Pysyk, Bjugstad)

Minnesota - Los Angeles 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 33. Parise (Niederreiter, R. Murphy), 40. E. Staal (Suter, Dumba), 58. J. Eriksson Ek (Zucker, Coyle) - 19. Pearson (D. Brown, Doughty), 27. J. Carter (Muzzin, Doughty), 60. D. Brown (Doughty, Kopitar), 65. J. Carter (Kempe, Quick)

Arizona - Calgary 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Góly: 26. PÁNIK (Keller, Stepan), 38. Domi, 57. Ekman-Larsson (Domi, Perlini), 59. Ekman-Larsson, 60. Domi (Dvorak, Stepan) - 30. D. Hamilton (Giordano, Stewart), 36. Monahan (J. Gaudreau, D. Hamilton)Richard Pánik (Arizona) 16:40 min, 1+0, +2, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku, 4 "hity", zablokoval 1 strelu súpera