Pápež oslavuje 85. narodeniny za úvah o jeho odstúpení

Pápež oslavuje 85. narodeniny za úvah o jeho odstúpení
Zdroj foto: SITA
Benedikt okrem narodenín oslávi tento týždeň aj siedme výročie svojho zvolenia do funkcie po úmrtí jeho uznávaného predchodcu Jána Pavla II.

Významného jubilea sa v pondelok dožíva pápež Benedikt XVI., ktorý dnes oslávi svoje 85. narodeniny. Pri tejto príležitosti za ním do Vatikánu pricestoval aj jeho 88-ročný brat Georg, nemecký kňaz, s ktorým sú si údajne veľmi blízki. Benedikt okrem narodenín oslávi tento týždeň aj siedme výročie svojho zvolenia do funkcie po úmrtí jeho uznávaného predchodcu Jána Pavla II. Vatikán nedávno oznámil, že v poradí 265. pápež sa v septembri chystá na návštevu Libanonu a v roku 2013 by mal zavítať aj do Brazílie.

Pre Benediktovo chatrné zdravie a množiace sa pochybnosti o jeho schopnostiach vykonávať povinnosti hlavy rímskokatolíckej cirkvi sa však stále hlasnejšie ozývajú hlasy vyzývajúce na dobrovoľné odstúpenie. V prípade dobrovoľného odchodu by bol prvým pontifom za 700 rokov, ktorý by tak urobil. Bavorský rodák Joseph Ratzinger sám v minulosti potvrdil, že by s takýmto krokom v princípe nemal problém, ak by jeho zdravotný stav bol prekážkou vo výkone funkcie.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá