Hurikán Harvey spôsobil obrovské škody, prekonal aj ničivú Katrinu

TA3 SITA
4.9.2017 09:54

Škody, ktoré spôsobili záplavy po ničivej búrke Harvey v Texase sa môžu vyšplhať až na 180 miliárd dolárov. Uviedol to texaský guvernér Greg Abbott. Najnovšie číslo je o 60 miliárd dolárov vyššie než pôvodne odhady.

Opravy škôd, ktoré napáchal hurikán Harvey, si budú vyžadovať 180 miliárd dolárov. Uviedol to texaský guvernér Greg Abbott, podľa ktorého sú škody oveľa rozsiahlejšie ako po hurikáne Katrina z roku 2005 v New Orleans. Harvey si vyžiadal 47 mŕtvych, pričom 43-tisíc ľudí vyhľadalo pomoc v náhradných ubytovniach.

Prezident USA Donald Trump už požiadal Kongres o 7,85 miliardy dolárov. "Škody, ktoré spôsobila Katrina, vyčíslili na 120 miliárd dolárov. No keď sa pozriete na počet domov a tiež na obchodné záležitosti, ktoré poškodil Harvey, myslím si, že si to bude vyžadovať viac ako 120 miliárd, pravdepodobne od 150 do 180 miliárd," povedal Abbott pre Fox News.

Brock Long z Federálnej agentúry pre zvládanie krízových situácií (FEMA) uviedol, že Harvey by mal slúžiť ako ponaučenie pre predstaviteľov štátu, ktorí by si podľa neho mal robiť vlastné finančné rezervy pre krízové situácie. Venezuelská vláda ponúkla v nedeľu pomoc v podobe piatich miliónov dolárov. Minister zahraničných vecí Jorge Arreaza uviedol, že vláda ignoruje politické rozpory s administratívou Donalda Trumpa a pomôže ľuďom s opravami ich domov. Peniaze pritom pochádzajú od venezuelského ropného giganta, firmy Citgo, ktorej sa dotkli nedávne sankcie zo strany USA.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok