Musuľbes v Londýne slovenské farby hájiť nebude

Aktualizované:
Bronzový olympijský medailista v zápasení David Musuľbes nebude reprezentovať Slovensko na OH 2012 v Londýne. Ruský borec so slovenským pasom nefiguruje v nominácii slovenských voľnoľštýliarov ani na jeden z troch kvalifikačných turnajov o Londýn. V piatok o tom informoval denník Šport.

Musuľbes, ktorému pridelili slovenské občianstvo v roku 2007, vybojoval pred štyrmi rokmi v Pekingu bronzový kov v superťažkej hmotnostnej kategórii. Súčasne získal titul na majstrovstvách Európy 2008, pričom v rovnakom roku sa stal aj slovenským šampiónom vo voľnom štýle.

"Nikdy nezabudnem na vrelé prijatie zo strany ľudí po zisku olympijskej medaily v Pekingu. Zostane to navždy v mojom srdci," uviedol Musuľbes pre denník Šport: "Po olympiáde v Pekingu sa však veľa zmenilo. Podmienky, ktoré som mal k dispozícii, nepostačovali na moju kvalitnú prípravu. Niektoré sľuby sa nesplnili, ale nechcem sa v tom vŕtať. Budem sa radšej venovať môjmu biznisu v oblasti stavebníctva v Moskve, môjmu mládežníckemu klubu vo Vladikavkaze, pretože z tých detí môžu vyrásť zápasníci pre ruskú zbornú."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá