Fico: Vláda chce obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom

TA3
12.4.2012 21:13

Vláda Roberta Fica chce obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom a udržiavať s ním vzájomne výhodné obchodné vzťahy. Premiér zároveň potvrdil záujem Slovenska pokračovať v projekte širokorozchodnej železnice.

Fico: Vláda chce obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom
SITA

"Určite budeme hľadať aj ďalšie spoločné projekty s Ruskou federáciou," konštatoval Fico.

Podľa neho je Rusko dôležitou destináciou nielen pre Slovensko, ale aj pre Európsku úniu. "Takže budeme nadväzovať na všetku tú energiu, ktorú sme vkladali do slovensko-ruských vzťahov v rokoch 2006 až 2010. Potom prišla prestávka, pretože vzťahy mimoriadne ochladli z ideologických dôvodov, čo nemôžem celkom rešpektovať. My sa chceme vrátiť k racionálnemu, ale aj priateľskému dialógu," povedal Fico s tým, že táto vláda nemá na očiach ideologické klapky.

Premiér sa vyjadril aj k otázke uznania Kosova, ktoré Slovensko neakceptovalo ako samostatný štát. Na zmenu tohto postoja dôvod nevidí. Slovensko chce byť aj naďalej aktívne v misiách, ktoré sú podľa medzinárodného práva schválené medzinárodnými organizáciami. Ponechať našich vojakov v Afganistane podľa premiéra treba dovtedy, pokiaľ to bude nevyhnutné. "Veľa aktivít v Afganistane vykonáva OSN, a preto zatiaľ, pokiaľ ide o túto misiu, zostávame pozitívne naladení na ich zotrvanie," konštatoval Fico.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok