Santorum odstúpil z kampane, chce sa starať o chorú dcéru

Santorum odstúpil z kampane, chce sa starať o chorú dcéru
Zdroj foto: SITA
Republikánsky uchádzač o nomináciu v amerických prezidentských voľbách Rick Santorum dnes podľa očakávania oznámil, že odstupuje z nominačného zápasu. Svoje rozhodnutie zdôvodnil potrebou starať sa o chorú dcérku.

Santorum bol v republikánskych primárkach hlavným súperom favorizovaného Mitta Romneyho pri nominácii na vyzývateľa amerického prezidenta Baracka Obamu v novembrových prezidentských voľbách. Výrazne však zaostal za Romneym pri získavaní hlasov delegátov.

Bývalý senátor za Pensylvániu hovoril s Romneym pred oznámením o odstúpení, ktoré urobil vo svojom domovskom štáte. O Romneym sa na tlačovej konferencii nezmienil, ale povedal, že pokračuje boj za porazenie Obamu.

Romney pogratuloval Santorumovi ku kampani, ktorú robil a označil ho za schopného súťažiaceho, ktorý si zaslúži úctu. Romney získal v porovnaní so Santorumom viac ako dvojnásobok delegátov na nominačný snem republikánov, kde je na nomináciu potrebných 1144 hlasov delegátov.

V primárkach ešte zostali bojovať republikáni Newt Gingrich - bývalý predseda Snemovne reprezentantov - a tiež texaský kongresman Ron Paul. Nie sú však považovaní za vážnych súperov.
Santorum dúfal vo víťazstvo v primárkach v Pensylvánii 24. apríla, ale rozhodol sa pre odstúpenie po tom, ako doma strávil víkend so svojou vážne chorou trojročnou dcérou Bellou.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá