Šéf SFZ Kováčik: Griga a Hipp sú rovnocenní kandidáti

Aktualizované:
Šéf SFZ Kováčik: Griga a Hipp sú rovnocenní kandidáti
Zdroj foto: SITA
Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik dostal mandát na rokovanie ohľadne nového hlavného trénera národného tímu s Michalom Hippom a Stanislavom Grigom.

Zatiaľ, čo Hipp zastáva funkciu dočasného kouča slovenskej reprezentácie a viedol tím vo víťaznom prípravnom zápase v Turecku (2:1), Griga je hlavným trénerom FK Senica. "Výkonný výbor SFZ mi dal mandát na rokovanie s dvomi kandidátmi Michalom Hippom a Stanislavom Grigom. Takže v hre sú tieto dve rovnocenné mená. Viac k tomu v tejto chvíli nepoviem," povedal šéf SFZ: "Budem sa snažiť rokovať čo najskôr, ale samozrejme, že každý z nás má nejaké povinnosti. Takže zosúladíme termín, kedy budeme môcť začať s rokovaniam. Osobne by som bol rád, keby to bolo do konca budúceho týždňa."

Profily kandidátov na trénera slovenskej reprezentácie:

STANISLAV GRIGA
Narodený: 4. novembra 1961 v Žiline
Hráčsky post: útočník
Hráčska kariéra: ZVL Žilina, Sparta Praha, Dukla Praha, Feyenoord Rotterdam, Rapid Viedeň, reprezentácie ČSSR
Trénerská kariéra: MŠK Žilina, ODu Trenčín, Slovan Bratislava,  Slovensko 21, FK ZTS Dubnica, Slovan Liberec, Sparta Praha, Viktoria Žižkov, FK Senica

MICHAL HIPP
Narodený: 13. marca 1963 v Hornej Kráľovej
Hráčsky post: obranca, stopér
Hráčska kariéra: Duslo Šaľa, Agro Hurbanovo, Plastika Nitra, FC First Vienna FC, FC Nitra, Slavia Praha, 1. FC Košice, FC Nitra,  MFK Piešťany, Felst, reprezentácia ČSSR a Slovenska
Trénerská kariéra: ŠM Gabčíkovo, Plastika Nitra (asistent), Artmedia Petržalka (asistent), reprezentácia Slovenska (asistent) Artmedia Petržalka, Saturn Ramenskoje (asistent), Slovan Bratislava, reprezentácia Slovenska (dočasný hlavný tréner)

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá