Prokuratúra podala sťažnosť proti prepusteniu I. Líšku z väzby

TA3, SITA
19.9.2011 21:22

Prokurátor špeciálnej prokuratúry dnes podal sťažnosť proti prepusteniu z väzby bývalého veľvyslanca Igora Líšku, ktorý je obvinený v korupčnej kauze okolo štátnej dotácie na dostavbu biatlonového areálu v Osrblí.

Prokuratúra podala sťažnosť proti prepusteniu I. Líšku z väzby

Rozhodovať o sťažnosti bude NS SR. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Sudca špecializovaného trestného súdu minulý týždeň vyhovel žiadosti o jeho prepustenie z väzby a prijal peňažnú záruku vo výške 30-tisíc eur, ako aj písomný sľub obvineného za náhradu väzby. Igor Líška podal žiadosť o prepustenie z väzby koncom augusta, na výsluchu 8. septembra navrhol nahradiť svoju väzbu peňažnou zárukou, sľubom alebo dohľadom probačného alebo mediačného úradníka.

Igor Líška podľa rezortu vnútra v tejto kauze nepriamej korupcie figuruje ako sprostredkovateľ. Podľa medializovaných informácií aj jeho policajti chytili pri preberaní úplatku v priestoroch firmy bývalého premiérkinho poradcu Martina N., ktorý bol v čase policajného záťahu v USA. Po návrate obvinila polícia aj jeho a skončil vo väzbe. V prípade sú ešte obvinení Peter K. a Pavol P., stíhaní sú na slobode.

V tejto kauze ide o údajné vymáhanie provízie vo výške desiatich percent zo štátnej dotácie pre dostavbu národného športového biatlonového areálu v Osrblí, kde mali byť na budúci rok majstrovstvá Európy. Celková dotácia predstavovala 1,6 milióna eur - tvoril ju milión eur z ministerstva školstva, 300-tisíc z rezortu financií a 300-tisíc eur z rezervy premiérky. Pri policajnej akcii 29. júla zadržali podozrivé osoby pri preberaní 30-tisíc eur. Dotácia je zastavená.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok