Vojvodkyňa z Cornwallu oslavuje 70 rokov, zverejnili nový portrét

TA3 TASR
17.7.2017 07:11

Camilla, manželka britského princa Charlesa, sa dožíva 70 rokov. Pri tejto príležitosti bol predstavený nový oficiálny fotografický portrét tohto páru.

Vojvodkyňa z Cornwallu oslavuje 70 rokov, zverejnili nový portrét
SITA/AP

Portrét zachytáva princa z Walesu a vojvodkyňu z Cornwallu v obývačke ich londýnskeho sídla Clarence House, informuje spravodajská stanica BBC. Portrét vyhotovil ešte v máji peruánsky módny fotograf Mario Testino. Vojvodkyňa oslávila svoje jubileum počas víkendu na súkromnej párty v rodinnej rezidencii páru Highgrove House v grófstve Gloucestershire.

Testino po prvý raz fotografoval Charlesa a Camillu v roku 2006 pre magazín Vogue: išlo o prvé výročie ich svadby. Fotograf označil vojvodkyňu za "milú a peknú osobu s úžasným zmyslom pre humor".

Testino v roku 2010 vyhotovil i oficiálny zásnubný portrét princa Williama a Catherine Middletonovej, a neskôr i oficiálne portréty ich detí - princa Georgea a princeznej Charlotte. Jednou z jeho najznámejších prác je séria uvoľnených záberov Diany, princeznej z Walesu, ktoré nasnímal iba niekoľko mesiacov pred jej tragickou smrťou.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok