Žilina nestačila na FC Kodaň, hetrikom ju zostrelil Pavlovič

12.7.2017 22:24

Futbalisti MŠK Žilina prehrali v domácom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2017/2018 s dánskym majstrom FC Kodaň 1:3. Slovenský šampión odohrá odvetu o týždeň 19. júla v Kodani.

SITA/Milo Fabian

Zverenci Adriána Guľu v prvom polčase vo výbornej atmosfére prevyšovali 12-násobného majstra Dánska a v 39. minúte otvoril skóre Nikolas Špalek. Výber hosťujúceho kouča Stalea Solbakkena, za ktorý odohral celú minutáž slovenský reprezentačný stredopoliar Ján Greguš, však získal po hodine hry početnú výhodu po vylúčení domáceho Miroslava Káčera.

Využil ju v 68. minúte nechytateľnou strelou zo strednej vzdialenosti srbský útočník Andrija Pavlovič, ktorý v 73. minúte strelil víťazný gól minuloročného účastníka skupinovej fázy LM. A v 83. minúte dokonal 23-ročný Srb hlavou hetrik.

1. zápas 2. predkola LM 2017/2018:
MŠK Žilina - FC Kodaň 1:3 (1:0)
Góly: 39. Špalek - 68., 73. a 83. Pavlovič, ŽK: Káčer, Diaz - Kvist, ČK: 61. Káčer (Žilina) po 2. ŽK, rozhodoval: Millot (Fr.), 10.023 divákov.
zostavy a striedania:
MŠK Žilina: Mandaus - Vallo, Vavro, Králik, Mazáň - Káčer, Diaz, Škvarka - Špalek (85. Chvátal), Otubanjo (57. Šejdajev), Jankauskas (72. Polievka)
FC Kodaň: Olsen - Hogli, Johansson, Boilesen, Bengtsson (66. Kusk) - Verbič, Greguš, Kvist, Toutouh (46. Lüftner) - Sotiriou (75. Santander), Pavlovič