Fiesta v Pamplone pokračuje, býky nabrali na rohy dvoch ľudí

TA3 TASR
8.7.2017 09:53

Najmenej dvoch ľudí nabrali býky na rohy a ďalších viacero osôb utrpelo iné zranenia počas v poradí druhého behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Hovorca španielskeho Červeného kríža José Aldaba uviedol, že jeden z dvoch mužov, ktorých býky nabrali na rohy, utrpel zranenie v oblasti ramena, druhý má zranený veľký sedací sval. Ďalších viacero osôb utrpelo pri behu odreniny a pomliaždeniny.

Býky dnes prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za viac ako štyri minúty, pričom za priemerný sa považuje čas okolo troch minút. Deväťdňová fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya Slnko aj vychádza z roku 1926. Aj vďaka nemu do severošpanielskej Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s pol tony vážiacimi býkmi vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Témy: Pamplona
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok