Hamšík je v Neapole legendou. Dokazuje to aj najnovšia maľba

3.7.2017 23:18

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík je vo svojom talianskom klubovom pôsobisku SSC Neapol už teraz nesmrteľnou legendou. Dokazuje to aj obrovský portrét s jeho podobizňou, ktorú namaľoval známy umelec Jorit.

Hamšík je v Neapole legendou. Dokazuje to aj najnovšia maľba
Foto: SITA/AP

Podobnú má aj Maradona

Onedlho 30-ročného slovenského stredopoliara si na juhu Talianska veľmi vážia a obdivujú najmä jeho oddanosť voči neapolskému klubu. Práve v meste pod Vezuvom Hamšíkovi na znak veľkého obdivu jeden zo známych umelcov namaľoval obrovský obraz. "Obraz som maľoval ručne sprejom," upresnil umelec Jorit.

Veľká podobizeň šesťnásobného najlepšieho futbalistu Slovenska, účastníka majstrovstiev sveta 2010 v JAR i ME 2016 vo Francúzsku sa nachádza v prímestskej časti Neapola s názvom Quatro. Podobnú má v uliciach Neapola aj Hamšíkov slávny argentínsky predchodca v drese SSC Diego Armando Maradona.

Dovolenkoval na Slovensku

"Táto maľba je fantastická. Ďakujem umelcovi Joritovi i občanom Quatra za toto krásne dielo," skonštatoval 97-násobný reprezentant SR a autor 21 gólov v najcennejšom drese Hamšík, keď pred jeho očami odhalili majestátny obraz.

Marek Hamšík má už za sebou dovolenku, ktorú absolvoval na Slovensku v rodnej Banskej Bystrici. Pred novou sezónou 2017/2018 je plný elánu a ambícii. A to napriek tomu, že v závere minulého ročníka mal toho viac než dosť, čo sa odzrkadlilo aj na jeho zdravotnom stave.

“Cítim sa super. Išlo o malé problémy únavového charakteru. Myslím si, že futbalistovi stačí dvadsať dní na to, aby zregeneroval svoje sily. Cítim sa však plný elánu do novej sezóny,“ dodal pre svoju web stránku kapitán SSC Neapol Marek Hamšík. Informácie priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok