Slovan má financie pre KHL vyriešené, zostáva kontrola infraštruktúry

TASR
4.4.2012 12:03

Vstupu Slovana Bratislava do KHL by už nemalo brániť nič podstatné. Generálny manažér "belasých" Maroš Krajči prezradil, že klub už poskytol všetky garancie, vrátane finančných.

Slovan má financie pre KHL vyriešené, zostáva kontrola infraštruktúry
SITA

Prezident KHL Alexander Medvedev ešte koncom marca informoval, že Slovan podal oficiálnu prihlášku, pričom všetky dokumenty boli podľa jeho vyjadrenia pripravené veľmi kvalitne. Zároveň avizoval uskutočnenie kontroly infraštruktúry v súvislosti s nevyhnutnými procedúrami súťaže. "Platí to, čo povedal Medvedev. Sme v prístupovom rokovaní a čakáme na delegáciu z KHL, ktorá si prejde veci, ktoré má. My sme už poskytli všetky garancie, už to nie je o peniazoch. Delegácia si potrebuje prezrieť štadión a všetky ostatné veci v rámci infraštruktúry," uviedol Krajči.

Kontrola infraštruktúry by mala byť už len formalitou, keďže Bratislava a zrekonštruovaný Zimný štadión Ondreja Nepelu boli jedným z dejísk MS 2011. Vedenie Slovana preto už myslí na zloženie tímu, ktoré sa predstaví v nadnárodnej súťaži, ku konkrétnym menám sa však vyjadrí až po sezóne. "Samozrejme už rozmýšľame o kádri pre KHL, teraz nás však čaká extraligové finále. Pochopiteľne až po jeho skončení budeme informovať o budúcom hráčskom kádri," dodal Krajči.

Slovan, prípadne ďalšie tímy zo Slovenska a Čiech, by v novom ročníku KHL mali podľa Medvedeva pôsobiť v Západnej konferencii. Zloženie konferencií a jednotlivých divízií je v súvislosti s prístupovými rokovaniami viacerých klubov stále otvorené, no cieľom vedenie KHL je to, aby sa každý klub s každým stretol v jednej sezóne aspoň dvakrát. Počet zápasov v základnej časti by mal zostať na súčasnej úrovni.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok