Obama: Ani Reagan by dnes nezvíťazil ako republikán

Obama: Ani Reagan by dnes nezvíťazil ako republikán
Zdroj foto: TA3
Americký prezident Barack Obama v utorok obvinil republikánskych súperov, že sú tak radikálni a nekompromisní, že ani exprezident Ronald Reagan by v súčasnosti nemohol zvíťaziť v straníckych primárkach.

Obama v bodavom prejave pred zástupcami spravodajských médií kritizoval tak republikánskych kongresových lídrov, ako aj svojho najpravdepodobnejšieho súpera v novembrových prezidentských voľbách, guvernéra Massachusetts Mitta Romneyho. Prezident voľby označil za rozhodovanie sa medzi demokratickým kandidátom, ktorý chce vládu použiť na pomoc ľuďom, a republikánmi, ktorí by podľa neho nechali ľudí bojovať o prežitie, aby bohatí mali prospech.

Obama v príhovore reagoval hlavne na nový rozpočtový plán republikánov v Snemovni reprezentantov, ktorý označil za spiatočnícky a radikálny. "Je to len slabo zakrytý sociálny Darwinizmus. Je to v protiklade s celou našou históriou ako krajiny príležitostí a možností vzostupu pre každého, kto je ochotný na tom pracovať... Je to recept na úpadok," vyhlásil Obama.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá