Valko je najvážnejším kandidátom na post šéfa SIS

Aktualizované:
Bývalý šéf štátnej Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti Ján Valko je najvážnejším kandidátom predsedu Smeru Roberta Fica na riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Vo svojom dnešnom vydaní o tom informuje denník Sme.

Podľa informácií Sme sa ním Valko stane, ak sa namiesto neho podarí nájsť náhradu na post ministra hospodárstva. Ako o možnom náhradníkovi na miesto ministra hospodárstva sa hovorí skôr o človeku z prostredia priemyselnej či bankovej sféry než o straníkovi. "Je to človek, ktorý je v mojej hlave uložený tak, že je pripravený alternovať ešte jednu dôležitú funkciu," vravel Fico o Valkovi v piatok (30.3.).

Podľa Sme sa o Valkovi v Smere už dlhšie hovorí ako o človeku blízkom Ficovi. Pomôcť by mu mohlo aj to, že ako šéf JAVYS-u by už mal mať bezpečnostnú previerku na najvyšší stupeň utajenia a pracoval už aj s utajovanými skutočnosťami. Nového riaditeľa si však SIS musí preveriť ešte raz sama. Sme informuje, že Smer by sa mal rozhodnúť dnes alebo v najbližších dňoch.

Ficov prvý šéf SIS Jozef Magala už zrejme v hre nie je. Hlavným dôvodom je podľa Sme jeho vek – tento rok bude mať 69 rokov. Či zavážil aj prístup Magalovho vedenia SIS k vyšetrovaniu kauzy Gorila v časoch Ficovej vlády, nie je jasné.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá